شمانیوز
شما نیوز

قیمت خودرو

پیش‌بینی قیمت خودرو در هفته آینده / ارزانی خودرو در راه است؟

پیش‌بینی قیمت خودرو در هفته آینده / ارزانی خودرو در راه است؟

پیش بینی قیمت خودرو در هفته‌ آینده را در گزارش زیر بخوانید.

به گزارش شمانیوزقیمت خودرو امروز، جمعه ۱۱ خرداد ۱۴۰۳ به دلیل تعطیلی گسترده بنگاه‌های خرید و فروش خودرو، نوسانی نسبت به روز گذشته ندارد. اما روند بازار قیمت خودرو در هفته‌ای که گذشت، تقریباً پایدار و بدون هیجان بود و خودرو‌های داخلی، مونتاژی و وارداتی بازار تغییر چندانی نسبت به روز شنبه تجربه نکردند.

تجارت‌نیوز در گزارشی نوشت: با توجه به تعطیلی‌های هفته آینده، احتمالاً خرید و فروش در بازار خودرو نیز با محدودیت‌هایی انجام شود و میزان افت‌وخیز بازار نیز چندان زیاد نباشد.

قیمت خودرو‌های داخلی

قیمت خودرو‌های داخلی نسبت به ابتدای هفته، غالباً با افزایش محسوسی روبه رو شده است.

کوییک S دنده‌ای با مدل ۱۴۰۳ یکی از ارزان‌ترین هاچ‌بک‌های بازار داخلی به شمار می‌رود. این خودرو که طی دو هفته گذشته ۱۹ میلیون تومان ارزان‌تر شده بود، این هفته نیز سه میلیون تومان افزایش قیمت داشت و سرانجام به نرخ ۴۱۷ میلیون تومان رسید.

شاهین G با مدل ۱۴۰۳، سدان لوکس تولیدی شرکت سایپا و یکی از کم نوسان‌ترین محصولات داخلی این روز‌های بازار به شمار می‌رود که هفته پیش افت قیمت دو میلیون تومانیرا ثبت کرده بود و این هفته بدون هیچ تغییری با همان نرخ ۷۱۵ میلیون تومان خرید و فروش می‌شود.

پژو ۲۰۷ i دنده‌ای یکی از هاچ‌بک‌های محبوب بازار محسوب می‌شود که هفته پیش یک میلیون تومان ارزان‌تر شده بود، از ابتدای هفته جاری پنج میلیون تومان گران‌تر شد و به نرخ ۷۳۸ میلیون تومان رسید.

پژو پارس LX TU ۵ یکی دیگر از محصولات محبوب بازار داخلی به شمار می‌رود که از ابتدای هفته پیش تغییر قیمتی نداشت، این هفته هشت میلیون تومان رشد قیمت دارد و با نرخ ۸۳۹ میلیون تومان معامله می‌شود.

قیمت خودرو‌های خارجی

قیمت خودرو‌های مونتاژی در هفته گذشته، تقریباً هیچ تغییری نداشت.

جک J ۴ آپشنال ارزان‌ترین خودرو مونتاژی کرمان‌موتور است که از ابتدای روند معاملات شنبه، ۱۴ میلیون تومان گران‌تر شده و با نرخ ۸۳۰ میلیون تومانی به فروش می‌رسد.

ام‌وی‌ام X ۲۲ پرو دنده‌ای یکی از جدیدترین محصولات مدیران خودرو و فیس‌لیفت X ۲۲ به شمار می‌رود که با افزایش قیمت ۹ میلیون تومانی، به نرخ ۹۵۹ میلیون تومان معامله می‌شود.

جک S ۵ یکی از محبوب‌ترین محصولات کرمان موتور محسوب می‌شود. این کراس‌اوور نیز در هفته اخیر ۱۰ میلیون تومان گران‌تر شد و به یک میلیارد و ۶۴۰ میلیون تومان رسید.

فیدلیتی پرایم نیو پنج‌نفره یکی از کراس‌اوور‌های محبوب بهمن موتور است که این محصول هم مانند دیگر خودرو‌های بازار با ۲۰ میلیون تومان رشد قیمتی که تجربه کرد به نرخ یک میلیارد و ۸۵۰ میلیون تومان به فروش می‌رسد.

پیش بینی قیمت خودرو برای هفته آینده

عمادالدین جعفری، کارشناس بازار خودرو بیان کرد: بازار خودرو طی ماه‌های اخیر بسیار تکراری و قابل پیش بینی است. قیمت خودرو از چند ماه گذشته در رکود کامل به سر می‌برد و هیچ خبر یا نوسان ارزی نمی‌تواند آن را از این رکود خارج کند. نکته جالب اینجاست که برخی از خودرو‌های وارداتی همچون سوزوکی سیاز که عمدتاً نیز در نمایشگاه‌ها حضور دارند و در خیابان‌ها به چشم نمی‌خورند، در ابتدا قیمت‌های بالای سه میلیارد تومان برای آن اعلام می‌شد، اما اکنون حتی با قیمت دو میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان به صورت اقساطی نیز خریداری ندارد.

وی ادامه داد: تمامی این افت قیمت‌ها در بازار خودرو‌های وارداتی، خبر از این می‌دهد که بازار خودرو به خریدارانی که به دنبال کسب سود از آن هستند هیچ رحمی نمی‌کند و خودرو، گزینه مناسبی برای سرمایه‌گذاری نیست. هفته آینده نیز به نظر می‌رسد که بازار خودرو همانند هفته‌های گذشته یک وضعیت آرام و رکودی را تجربه کند و مناسب برای خریداران و مصرف‌کنندگان واقعی باشد.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied

تبلیغات متنی