شمانیوز
شما نیوز

مترو و اتوبوس رایگان

سوپرایز ویژه برای شهروندان / مترو و اتوبوس رایگان شدند

سوپرایز ویژه برای شهروندان / مترو و اتوبوس رایگان شدند

روز 14 خرداد ماه مترو و اتوبوس 12 میدان اصلی تهران رایگان شدند.

به گزارش شمانیوز : یکی از امکاناتی که در روز ۱۴ خرداد برای مردم در نظر گرفته شده است، تردد رایگان به حرم مطهر امام خمینی(ره) با مترو و اتوبوس رایگان است.

احمد قیومی معاون استاندار و فرماندار تهران در بازدید از آخرین اقدامات صورت گرفته در زمینه برگزاری مراسم ارتحال بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران در حرم مطهر که با همراهی یزدی مهر مدیرکل بحران استانداری و زارعی معاون برنامه‌ریزی و توسعه فرمانداری صورت گرفت، با اشاره به جایگاه فرمانداری تهران در امر هماهنگی در بخش‌های مختلف این مراسم باشکوه اظهارکرد: بر این اساس نخستین جلسه در اسفندماه برگزار و برنامه‌ها طبق پیش‌بینی‌های شکل گرفته پیگیری و اجرایی شده است.

فرماندار تهران در ادامه به بازدید امروز صبح اشاره کرد و بیان کرد: از محل استقرار پارکینگ‌ها و کلیه موارد در نظر گرفته شده بازدید شد که طبق برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته، ۱۴ پارکینگ برای استقرار اتوبوس‌های استان‌های کشور مشخص شده است.

قیومی در ادامه با اشاره به حضور زائران با خودروهای شخصی، عنوان کرد: پارکینگ شماره ۴ بلوار غدیر ایستگاه مترو شاهد ویژه خودروهای شخصی در نظر گرفته شده است، همچنین برای موتور سیکلت‌ها نیز در پارکینگ کنار متروی حرم مطهر محلی برای استقرارشان تعبیه شده است.

وی در ادامه به حوزه حمل‌ونقل در شهر تهران و خدمات دهی ویژه اشاره کرد و یادآور شد: اتوبوسرانی و مترو در روز ۱۴ خردادماه به‌صورت رایگان از ۱۲ میدان اصلی تهران خدمات رسانی می‌کنند و مردم عزیز می‌توانند به سهولت به حرم مطهر عزیمت و پس از اتمام‌ مراسم دوباره به مقصد خود بازگردند.

معاون استاندار تهران در ادامه افزود: موکب‌ها و ایستگاه‌های صلواتی پذیرای زائران و مسافران حرم هستند که توسط دستگاه ها، ادارات و گروههای داوطلب مردمی ارائه خدمت خواهند کرد و توسط دانشگاه علوم پزشکی تهران نیز بر اقلام توزیعی آنها نظارت خواهد شد، همچنین شرکت برق، مخابرات، همراه اول و آبفا و راهداری نیز چون سنوات گذشته خدمات ویژه ی را در روز ۱۴ خردادماه ارائه می‌کنند.

فرماندار تهران با اشاره به آمادگی کامل در راستای برگزاری باشکوه مراسم ارتحال امام خمینی (ره) تاکید کرد: اجرای مطلوب برنامه‌ها مورد انتظار است و در همین راستا، آتش نشانی با ۲۰۴ دستگاه خودرو سبک و سنگین و ۲۶۰ نفر نیروی آتش نشان، هلال احمر با ۱۴۰۰ نفر امدادگر و ۵۰ دستگاه آمبولانس و خودروی نجات و اورژانس با ۳۰۰ نفر نیرو و ۱۲۰ دستگاه آمبولانس و ۱۵۰ دستگاه آمبولانس موتوری (موتورلانس) و استقرار پایگاههای امدادی آماده ارائه خدمات پزشکی و امدادی مطلوب به مردم در حرم مطهر امام راحل(ره) حضور خواهند داشت.

قیومی در پایان یادآور شد: مدیریت بحران کلانشهر تهران به‌صورت ۱۰۰درصد در آماده باش کامل بوده و امنیت کامل مراسم توسط فراجا با کمک سایر دستگاه‌ها فراهم شده است.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied

تبلیغات متنی