شمانیوز
شما نیوز

قیمت گوشت | بازار گوشت

قیمت گوشت گوسفند صدرنشین در گرانی / این افزایش قیمت ها تا کجا ادامه دارد؟

قیمت گوشت گوسفند صدرنشین در گرانی / این افزایش قیمت ها تا کجا ادامه دارد؟

در ادامه بررسی انجام شده از بازار گوشت را خواهید خواند.

به گزارش شمانیوز: قیمت گوشت همواره در حال افزایش است و ظاهرا میخواهد به همین منوال ادامه دهد. در اردیبهشت ماه 1403 ، تغییرات متوسط قیمت اقلام خوراکی منتخب برای گروه‌های مختلف کالاهای خوراکی در مناطق شهری کشور به شرح زیر است:

نان و غلات:

در این گروه، اقلام " رشته آش " با 15.0 درصد و" برنج ایرانی درجه یک " با 3.5 درصد بیشترین افزایش قیمت را نسبت به ماه قبل داشته‌اند.

گوشت قرمز، سفید و فرآورده‌های آن‌ها:

در این گروه، بیشترین افزایش قیمت نسبت به ماه قبل مربوط به اقلام " گوشت گوسفند" با 4.5 درصد و " گوشت گاو و گوساله" با 1.3 درصد و همچنین بیشترین کاهش قیمت مربوط به "مرغ ماشینی" با 3.8- درصد می‌باشد.

لبنیات، تخم مرغ و انواع روغن:

در این گروه، بیشترین افزایش قیمت نسبت به ماه قبل مربوط به "شیر خشک" با 3.1 درصد و همچنین بیشترین کاهش قیمت مربوط به " تخم مرغ ماشینی " با 5.4- درصد می‌باشد.

میوه و خشکبار:

در این گروه، بیشترین افزایش قیمت نسبت به ماه قبل مربوط به " لیمو ترش " با 11.7 درصد ،" پرتقال" با 8.3 درصد می‌باشد و همچنین بیشترین کاهش قیمت مربوط به "هندوانه" با 21.9- درصد می‌باشد.

سبزیجات و حبوبات:

در این گروه، بیشترین افزایش قیمت نسبت به ماه قبل مربوط به"گوجه فرنگی" با 14.7 درصد ،"سیب زمینی" با 13.6 درصد و " هویج فرنگی " با 12.1 درصد و همچنین بیشترین کاهش قیمت مربوط به " خیار " با 7.7- درصد و "بادمجان" با 5.3- درصد می‌باشد.

قند و شکر، آشامیدنی‌ها و سایر خوراکی‌ها:

در این گروه، بیشترین افزایش قیمت نسبت به ماه قبل مربوط به" چای خارجی بسته‌ای " با 5.1 درصد، "قند" با 5.0 درصد و"شکر" با 3.7 درصد می‌باشد.

در اردیبهشت ماه 1403 ، از 53 قلم خوراکی منتخب در نقاط شهری، تعداد 22 قلم، درصد تغییر سالانه بالاتر از نرخ تورم نقطه‌ای نقاط شهری کشور (31.6 درصد) داشته‌اند.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied

تبلیغات متنی