شمانیوز
شما نیوز

حقوق بازنشستگان | همسان‌سازی

اظهارات جدید نماینده مجلس درباره همسان سازی حقوق بازنشستگان

اظهارات جدید نماینده مجلس درباره همسان سازی حقوق بازنشستگان

نماینده مجلس، به زودی حقوق بازنشستگان مورد بررسی قرار میگیرد.

به گزارش شمانیوز: علی بابایی کارنامی نماینده مردم ساری در مجلس دوازدهم درخصوص عدم اجرای قانون همسان‌سازی حقوق بازنشستگان گفت: علت عدم اجرای این مصوبه این است که بودجه به تازگی ابلاغ شده است و هنوز رفع برخی ایرادات مدنظر هیات عالی نظارت مجمع تشخیص مصلحت در حال انجام است.

مالیات بر ارزش افزوده یک جایی ذخیره می‌ماند تا بعد از تصویب قانون صرف همسان‌سازی حقوق بازنشستگان شود

وی در رابطه با اجرای مصوبه افزایش مالیات بر ارزش افزوده ادامه داد: این پولی که از فروردین و با اجرای قانون افزایش مالیات بر ارزش افزوده، جمع آوری شده و در واقع اجرای افزایش مالیات بر ارزش افزوده آغاز شده در جای دیگری هزینه نخواهد شد بلکه در یک جایی ذخیره می‌ماند و بعد از تصویب نهایی و اجرایی شدن قانون، پرداخت آن از محل همین درآمد‌ها صورت خواهد گرفت.

بابایی کارنامی خاطرنشان کرد: اجرای این قانون باید از اول فروردین باشد چراکه تاریخ اعمال آن از ۱/۱ است. در واقع از هر ماهی که تخصیص‌ها ابلاغ و افزایش اعمال شود، مبدا اجرای آن اولین روز از سال ۱۴۰۳ خواهد بود.

رهبری دستور دادند کار‌ها زمین نماند/ اجرای همسان‌سازی خط قرمز ماست

وی تاکید کرد: خط قرمز ما این است که این قانون حتماً اجرا شود و جزو بند‌هایی است که اجرای آن اجتناب ناپذیر است چراکه دولت درآمد آن را اخذ کرده است و مجلس هم مشروط به اجرای این قانون با افزایش مالیات بر ارزش افزوده موافقت کرد.

نماینده مردم ساری عنوان کرد: بنابراین بعد از رفع ایرادات و ابلاغ این قانون و پیرو دستور مقام معظم رهبری که کار‌ها زمین نماند، اعمال و تخصیص افزایش‌ها بعد از ابلاغ، عملیاتی خواهد شد.یکی از اهداف مهم دولت سیزدهم در راستای جوانی جمعیت، افزایش خدمات ناباروری و پوشش بیمه‌ای این خدمات بود. به گفته معاون درمان وزارت بهداشت، طی سه سال گذشته ۸۷ مرکز درمان ناباروری سطح ۲ در کشور ایجاد شد. با این حال احتمالا عدم مراجعه زوجین به این مراکز به علت هزینه‌های بالای درمان باشد

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied

تبلیغات متنی