شمانیوز
شما نیوز

قیمت طلا و سکه

جدید ترین پیش بینی قیمت طلا و سکه| قیمت طلا تا پایان سال زیاد می شود؟

جدید ترین پیش بینی قیمت طلا و سکه| قیمت طلا تا پایان سال زیاد می شود؟

رییس اتحادیه طلا و جواهر تهران معتقد است با شرایط موجود امکان کاهش قیمت طلا وجود ندارد.

به گزارش شمانیوز، قیمت طلا طی هفته های گذشته روند کاهشی را طی می کرد؛ بازار طلا و سکه در هفته‌های اخیر در ثبات نسبی قرار دارد قیمت سکه در محدوده ۴۰ میلیون تومان قرار دارد و طلا نیز در کمتر از ۳ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان معامله می‌شود.

نادر بذرافشان رییس اتحادیه طلا و جواهر تهران در گفت‌وگو با اقتصادآنلاین درباره وضعیت بازار طلا و سکه اظهار داشت: قیمت طلا و سکه کاهش نسبی را در یک ماه اخیر طی کرده و با توجه به شرایط موجود امکان کاهش قیمت بسیار کم است.

وی افزود: با توجه به پیش‌بینی برای افزایش قیمت جهانی طلا و نوسانات بازار ارز ممکن است بازار طلا و سکه نیز دچار نوسان شود. به طور کلی احتمال افزایش قیمت‌ها تا پایان سال بیشتر است.

بذرافشان با بیان اینکه مردم منتظر کاهش یا افزایش چشمگیر در بازار طلا و سکه نباشند؛ خاطرنشان کرد: قیمت‌ها به ثبات رسیده است بازار در شرایط مطلوب قرار دارد و احتمال نوسان کاهشی اندک است اما به تدریج ممکن است قیمت‌ها افزایش یابد.

رییس اتحادیه طلا و جواهر تهران با اشاره به ادامه رکود تقاضا در بازار طلا گفت: بازار از ابتدای سال شرایط نامساعدی از نظر تقاضا دارد حدود یک ماه که بازارهای داخلی نیمه تعطیل بود در حال حاضر نیز شرایط مناسب نیست.

وی افزود: اگر این شرایط ادامه‌دار باشد ممکن است کارگاه‌های تولیدی دچار آسیب‌های جدی شوند ممکن است امیدواریم شرایطی به وجود بیاید تا فعالان بازار نیز از نظر اقتصادی در ثبات قرار بگیرند و بدون دغدغه به فعالیت ادامه دهند.

بذرافشان گفت: طلای دست دوم به این صنعت آسیب‌ زده است و متاسفانه بخشی از بحران بازار طلا به دلیل خرید و فروش این نوع طلاست.

به گفته رییس اتحادیه طلا و جواهر تهران در امروز بازار حباب سکه رشد ۲۰۰ هزار تومانی داشته است.

آخرین قیمت طلا و سکه در بازار

بر اساس اعلام اتحادیه طلا و جواهر تهران امروز هر گرم طلای ۱۸ عیار به ۳ میلیون و ۳۶۱ هزار تومان رسید قیمت سکه طرح جدید ۴۰ میلیون و ۷۵۰ هزار تومان، سکه طرح قدیم ۳۷ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان، نیم سکه ۲۳ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان، ربع سکه ۱۵ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان و سکه یک گرمی نیز ۶ میلیون و ۹۵۰ هزار تومان شد. همچنین در بازارهای جهانی قیمت انس ۲۳۴۵ دلار شد.

 

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied

تبلیغات متنی