شمانیوز
شما نیوز

مدیرعامل گروه سرمایه‌گذاری غدیر؛

تولید محصولات جدید در پتروشیمی‌ها مسیر جدیدی در راه ارتقا و سودآوری است

تولید محصولات جدید در پتروشیمی‌ها مسیر جدیدی در راه ارتقا و سودآوری است

دکتر عبوری با بیان اینکه در حال حاضر دنیا از تولید متانول اشباع شده، گفت: برای حضور هر چه قدرتمندتر در بازارهای جهانی، همچنین سودآوری بیشتر باید به سمت تولید محصولات جدید حرکت کنیم.

مهدی عبوری در جلسه تعیین راهبرد شرکت پتروشیمی زاگرس تصریح کرد: با افزایش نرخ خوراک و سرویس‌های جانبی  بخش عمده‌ای از شرکت‌های پتروشیمی در بخش سودآوری  دچار مشکل شده‌اند که پتروشیمی زاگرس نیز از آن مستثنی نیست.

مدیرعامل گروه سرمایه‌گذاری غدیر با بیان اینکه، در حال حاضر قیمت متانول در جهان نسبت به ۴ سال گذشته تقریبا به نصف رسیده است، گفت: قیمت فروش و تمام شده این محصول دارای حاشیه سود نیست و تولید آن دیگر صرفه اقتصادی ندارد.

وی تصریح کرد: برای اینکه بتوانیم از این مسئله عبور کنیم و جایگاه شرکت، سهام و سهامدارن را ارتقا دهیم باید از راهبردهای جدیدی استفاده کنیم که یکی از مهم‌‌ترین آنها تولید محصولات جدیدی همچون  اتانول است که هم اکنون به کشور وارد می‌شود.

دکتر عبوری نظر به اینکه اقدامات اجرایی پروژه های اتانول سنتزی زاگرس به عنوان اولین پروژه اتانول سنتزی کشور و همچنین احداث واحدهای تولید اکسیژن و نیروگاهی برق در این شرکت شروع و در حال اجرا می باشد ،تاکید نمودند که از چنین اقدامات توسعه ای که سودآوری این شرکت بزرگ تولیدکننده متانول را تضمین و افزایش دهد

حمایت می نماییم

عبوری تاکید کرد: در حال حاضر و با توجه به کمبود پروپیلن در کشور، همچنین نیاز صنایع پایین دستی به این نوع محصول و در راستای توسعه زنجیر الفین‌ها و سود‌آوری خوب برای سهامداران، امکان سنجی و مطالعات توجیه اقتصادی پروژه تولید این محصول انجام و موافقت اصولی آن نیز اخذ شده است .

وی افزود:  این پروژه هم‌اکنون در حال انجام تشریفات قانونی در گروه و بررسی شیوه‌های تامین مالی است و  با اجرای آن  ظرفیت بزرگی در مجموعه ایجاد خواهد شد. در همین راستا از شرکت زاگرس و هلدینگ نفت و گاز پارسیان خواسته‌ایم تا این موضوع را به جد پیگیری  و موانع آن را برطرف کنند تا در اولین فرصت پروژه اجرایی شود.

مدیرعامل گروه سرمایه‌گذرای غدیر با بیان اینکه استراتژی ما حمایت از نماد غدیر و سهامداران این مجموعه است، گفت:  راهبردهای مهم دیگری که می‌تواند به روند رشد سهام زاگرس کمک کند، افزایش سرمایه و تجدید ارزیابی است، که لازم است بررسی این موضوعات نیز در دستور کار شرکت قرار گیرد.

 

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied

تبلیغات متنی