شمانیوز
شما نیوز

کارگران ساختمانی

شرایط بازنشستگی پیش از موعد برای کارگران چگونه است؟

شرایط بازنشستگی پیش از موعد برای کارگران چگونه است؟

جزئیات بهره مندی کارگران ساختمانی از بازنشستگی پیش از موعد را در گزارش زیر بخوانید.

به گزارش شمانیوز : محمدزاده، فعال صنفی کارگران ساختمانی کرمانشاه، از شرایط شغلی کارگران ساختمانی انتقاد کرد. او گفت: بیمه کارگران ساختمانی سال‌هاست معطل مانده؛ در این مدت بیمه کارگران ساختمانی به موانع جدی برخورد کرده و متوقف مانده است. در بسیاری از استان‌ها، حتی یک کارگر جدید در سال‌های اخیر بیمه نشده است.

به گفته این کارگر ساختمانی، عدم برخورداری از مزایای بازنشستگی پیش از موعد یکی دیگر از معضلات جدی کارگران بخش ساختمان است که حتی در صورت بیمه شدن کارگر، جان و سلامتی او را تهدید می‌کند.

محمدزاده افزود: کار کارگران ساختمانی سخت و زیان‌آور محسوب نمی‌شود در حالیکه یکی از سخت‌ترین و پرخطرترین مشاغل است و بیش از نیمی از حوادث کار کشور به این بخش اختصاص دارد؛ یک کارگر ساختمانی بعد از ۳۰ یا ۴۰ سال بیمه‌پردازی به دلیل توقف‌های گاه و بیگاه بیمه نمی‌تواند بازنشست شود؛ در واقع این کارگر تا زمانی که جان در بدن دارد باید کار کند.

به اعتقاد این کارگر، کارگران ساختمانی غالباً پیر و از کارافتاده می‌شوند، اما بازنشست نمی‌شوند؛ به عبارتی، مجبور به ترک کار به دلیل مشکلات کهولت و بیماری می‌شوند بدون اینکه ریالی مستمری بازنشستگی بگیرند و این نقیصه بسیار جدی است.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied

  • اخبار داغ
  • پربحث‌ترین ها
  • اخبار روز
  • پربیننده ترین
تبلیغات متنی