شمانیوز
شما نیوز

قیمت دلار | بازار دلار

پیش بینی قیمت دلار تا زمان انتخابات/ نوسان انتخاباتی در بازار ارز

پیش بینی قیمت دلار تا زمان انتخابات/ نوسان انتخاباتی در بازار ارز

روند رنج بازارهای مالی با پرچمداری دلار طی دو ماه اخیر در حالی پایدار است که کارشناسان اقتصادی علاوه بر کاهش تقاضا در ماه‌های ابتدایی سال، دست پر بازارساز را دلیل این ریتم خنثی می‌دانند. برزو حق‌شناس کارشناس اقتصادی نیز بر دخالت مستقیم بازارساز در قیمت دلار تاکید می‌کند. او معتقد است هرچه به انتخابات ریاست‌جمهوری نزدیک می‌شویم طول موج قیمت دلار بزرگ‌تر و بازار پرنوسان‌تر می‌شود.

به گزارش شمانیوز: قیمت دلار با وجود رخدادهای سیاسی یک ماه گذشته و تحولاتی که در کشور اتفاق افتاد از مسیر مورد انتظار سیاست‌گذار خارج نشد و در محدوده‌ای مشخص روند رفت و برگشتی دارد.

 

تجارت نیوز در خبری نوشت:این اسکناس در حالی با تلرانس ۲۰۰ تا ۶۰۰ تومانی در دو کانال پایانی کریدور پنجم معلق است که کارشناسان اقتصادی ارزش ذاتی دلار را کریدور بالاتر می‌دانند و معتقدند دست پر بازارساز کام افزایشی‌های بازار را تلخ کرده است.

 

اظهارات نامزدهای انتخابات، دلار را نوسانی می‌کند

در همین راستا برزو حق‌شناس، کارشناس اقتصادی، در گفت‌وگو با تجارت‌نیوز روند رنج اسکناس آمریکایی را در هفته‌های پیش رو پابرجا می‌داند و معتقد است: «در روزهای آینده نوسان خاصی در قیمت دلار نخواهیم داشت و دو کانال‌ پایانی کریدور پنجم محدوده امن این اسکناس است.»

 

او تشریح کرد: «به لحاظ سنتی در ماه‌های خرداد و تیر طرف تقاضا برای دلار ضعیف است و بازارساز اجازه نمی‌دهد قیمت‌ها از محدوده‌ای مشخص بالاتر برود. از سوی دیگر کاهش بیشتر قیم دلار تقاضا را صعودی می‌کند؛ بنابراین ماندگاری این اسکناس در محدوده فعلی منطقی به نظر می‌رسد.»

 

این کارشناس اقتصادی با اشاره به تاثیر انتخابات ریاست‌جمهوری و اظهارنظر کاندیداها خاطرنشان کرد: «هرچه به انتخابات نزدیک‌تر می‌شویم و اظهارات کاندیداها وضوح بیشتری پیدا می‌کند نوسان قیمت شدیدتر می‌شود؛ زیرا برخی از کاندیداها افکار و اهداف‌شان مبنی بر توافق هسته‌ای و تعامل با سایر کشورهاست و این موضوع بر ریتم کاهشی بازار ارز اثر می‌گذارد.»

 

انتخاب کاندیدای ضدتحریم، دلار را کاهشی می‌کند

حق‌شناس توضیح داد: «به‌رغم اینکه قیمت دلار از ارزش ذاتی پایین‌تر است، اما اگر در هفته آینده ترازوی افرادی که موافق توسعه روابط با سایر کشورها و رفع تحریم‌ها هستند سنگین‌تر شود، قیمت به سمت نیمه کریدور پنجم تمایل پیدا می‌کند.»

 

این کارشناس اقتصادی ادامه داد: «در صورتی که کاندیداهایی که مخالف تفکر مذکور هستند شانس بیشتری برای انتخاب داشته باشند و احتمال رأی‌آوریشان قوی‌تر باشد، قیمت به سقف کانال پنجم نزدیک خواهد شد.»

 

تقاضای دلار در تیرماه بالا می‌رود

حق‌شناس چشم‌انداز تقاضا در تیر را صعودی برآورد کرد و گفت: «به شکل سنتی با ورود به تابستان تقاضا مقداری قوی‌تر خواهد شد. به این ترتیب باید ببینیم دست بازارساز در پاسخ به نیاز بازار چقدر پر است.»

 

او بازار ارز در هفته جاری را در روند رنج پیش‌بینی کرد و گفت: «در هفته جاری نوسان خاصی روی قیمت دلار نخواهیم داشت، اما هرچه به انتخابات نزدیک‌تر می‌شویم تفکر و خط مشی کاندیداها تاثیرگذاری بیشتری بر قیمت دلار خواهد داشت.»

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied

  • اخبار داغ
  • پربحث‌ترین ها
  • اخبار روز
  • پربیننده ترین
تبلیغات متنی