شمانیوز
شما نیوز

پاداش پایان خدمت فرهنگیان|معلمان بازنشسته

یک پیشنهاد مهم برای پاداش پایان خدمت بازنشستگان / معلمان بخوانید

یک پیشنهاد مهم برای پاداش پایان خدمت بازنشستگان / معلمان بخوانید

در آستانه بودجه نویسی یک پیشنهاد درباره پاداش پایان خدمت بازنشستگان ارائه شد.

به گزارش شمانیوز: مزبان حبیبی در کانال سازمان معلمان در خصوص پاداش پایان خدمت بازنشستگان نوشت:

با توجه به نزدیک شدن به زمان بودجه نویسی برای سال ۱۴۰۴، لطفا موارد زیر را در بودجه سال آینده پیش‌بینی و لحاظ نمائید تا بتوان در تعامل با دولت و مجلس، یک بار برای همیشه مشکل بدهی‌های وزارت را حل نمود.

۱. تهیه لیستی دقیق از تمام بدهی‌ها از طریق اعلام عمومی برای مشارکت در تهیه این لیست.

۲. پیش‌بینی پاداش بازنشستگی برای معلمانی که در سال ۱۴۰۴ بازنشسته خواهند شد تا بحث تاخیر‌های گا‌ها چند ساله را برای همیشه حل کرد.

۳. پیش‌بینی هزینه‌های مدارس به‌صورت دقیق و اعمال این بودجه در جداول بودجه سال آیند با رویکرد واریز مستقیم به حساب مدارس (حتما متوجه منظورم هستید!)

۴. یک بار برای همیشه، دست وزارت، ادارات کل و ادارات آموزش‌وپرورش را از جیب مردم کوتاه کنید با تأمین بودجه این دستگاه‌ها در بودجه سال آینده.

۵. تأمین بودجه برای پرداخت ماهانه به دانش‌آموزان جهت کمک هزینه تحصیل. برای پرداخت ماهانه ۲ میلیون تومان به هر دانش‌آموز، ۲۵۷ هزار میلیارد تومان بودجه لازم دارد که به سادگی قابل تأمین است و اثرات بسیار مطلوب و ماندگاری خواهد داشت.

توجه داشته باشیم که با قیمت فعلی دلار، سرانه دانس‌آموزی در ایران برای سال جاری کمتر از ۳۰۰ دلار است و میانگین سرانه دانش‌آموزی در جهان عدد ۹۳۱۳ دلار که در مقام مقایسه، فقط می‌توان شرمسار بود، حال اگر تمام هزینه‌های فوق تأمین شود، سرانه دانش‌آموزی حداکثر به ۵۰۰ دلار خواهد رسید که با میانگین جهانی فاصله‌ای شرمگینانه دارد.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied

  • اخبار داغ
  • پربحث‌ترین ها
  • اخبار روز
  • پربیننده ترین
تبلیغات متنی