شمانیوز
شما نیوز

وام بازنشستگان

بازنشستگان بخوانند / شرایط وام بازنشستگان اعلام شد

بازنشستگان بخوانند / شرایط وام بازنشستگان اعلام شد

در خبر زیر جزییاتی مهم درباره شرایط وام 30 میلیونی بازنشستگان را میخوانید.

به گزارش شمانیوز :وام  بازنشستگان، تسهیلاتی است که به منظور کمک به معیشت این عزیزان توسط سازمان تامین اجتماعی و صندوق بازنشستگی کشوری ارائه می‌شود.مبلغ، شرایط و نحوه دریافت این وام هرساله توسط سازمان‌های مربوطه تعیین و اعلام می‌شود.برای اطلاع از جزئیات بیشتر وام بازنشستگان، می‌توانید به وبسایت سازمان تامین اجتماعی یا صندوق بازنشستگی کشوری مراجعه نمایید. در ادامه خبری جدید درباره وام بازنشستگان را بخوانید.

شرایط وام بازنشستگان

 مدیرکل امور فرهنگی و اجتماعی سازمان تأمین‌اجتماعی از آغاز ثبت‌نام اولین مرحله وام ۳۰ میلیون تومانی بازنشستگان در سال ۱۴۰۳ خبر داد و آخرین مهلت زمان ثبت‌نام را تا روز دوشنبه (۴ تیرماه) اعلام کرد.

محسن تقیانی در این باره اظهارکرد: ثبت‌نام اولین مرحله وام‌ ۳۰ میلیون تومانی بازنشستگان تامین اجتماعی در سال ۱۴۰۳ از طریق کانون‌های بازنشستگی آغاز شده و تا روز دوشنبه ( چهارم تیرماه) ادامه دارد.

وی با بیان اینکه در این مرحله ۴۰ هزار فقره وام پرداخت خواهد شد، تاکیدکرد: برای کانون‌های بازنشستگی هر استان سهمیه‌ای در نظر گرفته شده است که بعد از به حد نصاب رسیدن ثبت‌نام‌کنندگان سایت به صورت خودکار بسته می‌شود.

مدیرکل امور فرهنگی و اجتماعی سازمان تأمین‌اجتماعی درخصوص شرایط پرداخت وام به بازنشستگان تامین اجتماعی نیز گفت: دارا بودن سن حداکثر ۷۸ سال، عدم مسدودی حساب، مالکیت تلفن همراه به نام شخص متقاضی، عدم سابقه چک برگشتی، عدم بدهی معوق به سیستم بانکی کشور (بابت شخص متقاضی یا ضمانت وام دیگران)، عدم استفاده از تسهیلات مشابه طی دو سال گذشته و داشتن موجودی مکفی در حساب بانکی شخص به مبلغ ۱۰۰ هزار تومان از جمله شروط دریافت این تسهیلات است.

وی همچنین درخصوص زمان پرداخت وام اعلام کرد که از روز چهارشنبه (ششم تیرماه) اقدامات اداری و بررسی‌های لازم توسط بانک عامل آغاز و طی حدود یک هفته وام به حساب بازنشستگان واریز می‌شود.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied

  • اخبار داغ
  • پربحث‌ترین ها
  • اخبار روز
  • پربیننده ترین
تبلیغات متنی