شمانیوز
شما نیوز

وام مشاغل خانگی | تسهیلات بانکی

اولویت دریافت این وام با بانوان است!/ شرایط دریافت وام مشاغل خانگی+مبلغ وام

اولویت دریافت این وام با بانوان است!/ شرایط دریافت وام مشاغل خانگی+مبلغ وام

برای اطلاع بیشتر از چگونگی دریافت وام مشاغل خانگی و مبلغ آن تا انتهای این گزارش با ما باشید.

به گزارش شمانیوز: وام مشاغل خانگی میتواند دست بسیاری از افراد را برای شروع کار باز بگذارد. پرداخت وام مشاغل خانگی یکی از مهمترین اقدامات دولت به خصوص برای بانوان بوده است. در شرایط اقتصادی کنونی پرداخت این نوع وام مشاغل خانگی گامی موثر در رشد اقتصادی کشور به حساب می آید.

ابراهیم شادمهر با اشاره به اینکه مرکز ساماندهی مشاغل خانگی البرز سال ۱۴۰۰ فعالیت خود را آغاز کرده، اظهار کرد: در حوزه مشاغل خانگی با پنج اداره کل همکار هستیم که شامل میراث فرهنگی، اداره کل صمت، جهاد کشاورزی، بنیاد شهید و اداره کل ارشاد هستند.

وی با اشاره به اینکه جهاد دانشگاهی البرز در راه‌اندازی این مرکز نقش به سزایی داشته، اظهار کرد: طبق هدف‌گذاری انجام شده، با شروع به کار این مرکز ۵۲ هزار کسب و کار خانگی پالایش شدند که ماحصل آن به فعالیت چندین پیشران در حوزه فرش، کشاورزی، صنعت و... منتج شد.

وی در بخش دیگری از صحبت‌های خود با اشاره به تسهیلاتی که اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی به متقاضیان حوزه مشاغل خانگی پرداخت کرده، توضیح داد: طی این مدت بیش از ۱۹۲ میلیارد تومان تسهیلات بانکی به چهار هزار نفر جامعه هدف پرداخت شده است.

وی توضیح داد: این تسهیلات به صورت مبالغ ۵۰ تا ۱۰۰ میلیون تومانی بوده که ۸۰ درصد کسانی که موفق به دریافت آن شده‌اند، زنان سرپرست خانوار بوده‌اند.

شادمهر تصریح کرد: عمده‌ترین رشته در حوزه مشاغل خانگی فرش و پس از آن پوشاک و بعد از آن صنایع دست آفرین حوزه میراث فرهنگی است.

این مسئول اضافه کرد: امسال ۱۵۰ میلیارد تومان سهمیه اعتباری برای پرداخت تسهیلات برای البرز در نظر گرفته شده که پرداخت آن از ابتدای سال آغاز شده است.

وی ابراز کرد: خوشبختانه سرعت صدور مجوز مشاغل خانگی در البرز به شدت بالا رفته و از سال ۴۰۰ مورد به حدود هزار مجوز رسیده است که این امر نقش به سزایی در تحقق شعار امسال خواهد داشت.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied

  • اخبار داغ
  • پربحث‌ترین ها
  • اخبار روز
  • پربیننده ترین
تبلیغات متنی