شمانیوز
شما نیوز

دریافت دست چک

فوری شرط جدید دریافت دست چک اعلام شد/ آدرس سامانه برای دریافت دست چک

فوری شرط جدید دریافت دست چک اعلام شد/ آدرس سامانه برای دریافت دست چک

در ادامه این گزارش شرایط دریافت دست چک را شرح دادیم.

به گزارش شمانیوز: دریافت دست چک گاهی ماه ها طول میکشد و گاهی به مدت کوتاهی میتوانید برای دریافت دست چک اقدام کنید. 

مهران محرمیان معاون فناوری‌های نوین در پاسخ به سوالی درباره چرایی عدم اتصال بانک مرکزی به سامانه اسکان و استعلام چک‌های صیادی، اظهارداشت: تست‌ها در حال انجام است و تا پانزدهم تیرماه عملیاتی می‌شود. اما در مرحله اول جلوی انجام کار و صدور دسته چک گرفته نمی‌شود. تا مدتی فقط هشدار داده می‌شود به افراد، و به تدریج بعد از مدت کوتاهی جلوی صدور دسته چک جدید برای افرادی که هنوز در سامانه املاک و اسکان محل سکونت خود را ثبت نکرده باشد، گرفته می‌شود.

گفتنی است، بر اساس بند ۷ تبصره ۸ ماده ۱۶۹ مکرر قانون مالیات‌های مستقیم مصوب سال ۹۹ افراد باید محل سکونت خود را به سامانه املاک و اسکان اظهار کنند. به گفته مدیرکل دفتر اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی بیش از ۲۰ دستگاه به این سامانه متصل هستند. یکی از دستگاه‌هایی که باید به سامانه‌های خود را به این سامانه متصل کند بانک مرکزی است.

طبق قانون مذکور، اگر فردی محل سکونت خود را در سامانه اسکان اعلام نکند باید از دریافت برخی خدمات از جمله خدمات بانکی محروم شود.

وی همچنین در در پاسخ به خبرنگار تسنیم مبنی براینکه چرا از بهمن سال قبل که قرار بود مدل جدید اعتبارسنجی در نظام بانکی اجرایی شود تا کنون هنوز این مدل عملیاتی نشده است؟ گفت: از بهمن سال قبل تا کنون در حال تست‌های نهایی هستیم. امروز هم جلسه‌ای برای چک آخرین وضعیت داشتیم. اماده هستیم تا اولین بانک را عملیاتی کنیم. در مرحله اول مدل جدید اعتبارسنجی در یک بانک کوچک عملیاتی می‌شود و اگر مشکلاتی بود سریع مشخص شود و بعد به تدریج برای کل شبکه بانکی عملیاتی شود.

او درباره چک الکترونیک گفت: الان ۱۲ بانک چک الکترونیک را عملیاتی کرده اند؛ بانک‌های زیادی در صف مراحل ازمون هستند که در مراحل نهایی قرار گرفته اند. ظرف سه سال آینده چک‌های کاغذی حذف می‌شوند و به همین دلیل مهم است که تجربه کاربری ساده و راحتی برای مردم داشته باشیم.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied

  • اخبار داغ
  • پربحث‌ترین ها
  • اخبار روز
  • پربیننده ترین
تبلیغات متنی