شمانیوز
شما نیوز

سهام عدالت

خبر های مهم درباره سهام عدالت / مبلغ مرحله سوم سود سهام عدالت مشخض شد

خبر های مهم درباره سهام عدالت / مبلغ مرحله سوم سود سهام عدالت مشخض شد

در خبر زیر جزییاتی درباره سود مرحله سوم سهام عدالت را میخوانید.

به گزارش شمانیوز :سهام عدالت یک سیاست عمومی است که به منظور کاهش تفاوت‌های اقتصادی و اجتماعی بین افراد و افزایش توزیع عادلانه منابع و ثروت در جامعه اتخاذ می‌شود.این سیاست معمولاً شامل اقداماتی مانند توزیع درآمد، ایجاد فرصت‌های برابر برای همه افراد، ارتقاء سلامت اقتصادی و اجتماعی و کاهش فقر و نابرابری است.هدف اصلی سهام عدالت ایجاد یک جامعه عادلانه‌تر و برابرتر است که همه افراد بهره‌مند از فرصت‌ها و منابع زندگی باشند.برخی از اقدامات سهام عدالت شامل توزیع درآمد، ارتقاء آموزش و بهداشت عمومی، حمایت از گروه‌های آسیب‌پذیر و ایجاد فرصت‌های اقتصادی برابر برای همه افراد می‌شود.

خبرهای جدید از واریز سود سهام عدالت مرحله سوم

طبق اعلام مجید عشقی رییس سازمان بورس و اوراق بهادار تا خرداد ماه سودهای معوقه سهام عدالت از شرکت های زیر مجموعه جمع آوری می‌شود. مبلغ سومین مرحله سود سهام عدالت 1402 و زمان دقیق آن توسط شورای عالی بورس مشخص و اعلام می‌گردد. برای مشاهده سهام عدالت و میزان مبلغی واریزی آن وارد سامانه های عدالت به نشانی pl.sahamedalat.ir شوید. برای ورود به سامانه سهام عدالت، کدملی خود را وارد کنید تا کدامنیتی برای شما پیامک شود.

سپس وارد سامانه سهام عدالت شوید.
مرحله دوم سود سهام عدالت 1402 چقدر بود؟

مرحله دوم سود سهام عدالت و همچنین سود سهام عدالت متوفیان به وراث از 24 تا 26 اسفند ماه به حساب دارندگان واریز شد. مبالغ سود سهام عدالت 1402 به شرح زیر است:

492 هزار تومانی 446 هزار تومان

532 هزار تومانی 482 هزار تومان

یک میلیون تومان 906 هزار تومان

برای استعلام آخرین واریزی سود سهام عدالت با کد ملی به سایت sahamedalat.ir مراجعه کنید.

سود سهام عدالت جاماندگان چه می شود؟

شاید برای بسیاری از جاماندگان سهام عدالت سوال پیش آید که چطور می‌توانند سهام عدالت داشته و سود دریافت کنند؟ در پاسخ به این سوال باید بگوییم در سال جاری 5 میلیون نفر ایثارگر و کسانی که تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی هستند، سهام عدالت دریافت کردند. میزان سود سهام عدالت بهزیستی و کمیته امداد در سال جاری بین یک تا 2 میلیون تومان خواهد بود و پرداخت سهام عدالت الباقی سهامداران جدید به سال آینده موکول شد. در راستای پیگیری سود سهام عدالت می توانید به مقاله “از کجا بفهمیم سود سهام عدالت واریز شده است؟” مراجعه کنید.

سود سهام عدالت چقدر است؟

سهام عدالت متشکل از سبد سرمایه‌گذاری به ارزش‌های 500 هزار و یک میلیون تومان بوده که سود سهام عدالت بستگی به ارزش سهام عدالت متفاوت است. طی سال‌های گذشته واریزی سود سهام عدالت طی فواصل زمانی معین به دارندگان پرداخت شد.

اگر پیامک بانکی شما فعال نیست و می‌خواهید بدانید آیا سود سهام عدالت واریز شده است، به درگاه یکپارچه ذینفعان بازار سرمایه به نشانی ddn.csdiran.ir مراجعه نمایند. در این سامانه علاوه بر امکان اطلاع از واریزی سهام عدالت می‌توانید ارزش روز سهام عدالت را مشاهده کنید.

چرا سود سهام عدالت واریز نشد؟

دلایل مختلفی می‌تواند باعث عدم واریز سود سهام عدالت شود که در ادامه به آنها اشاره خواهیم کرد:

حساب بانکی مشترک

راکد بودن حساب
حساب بلندمدت

درج شماره شبای نادرست

حساب بانکی مسدود

داشتن حساب ارزی

نحوه دریافت سود سهام عدالت

همان‌طور که پیش از این گفته شد، تنها شرط دریافت سود سهام عدالت ثبت نام در سجام و ثبت شماره شبا دارنده سهام است. سهامدارانی که در سامانه سجام ثبت نام نکرده و احراز هویت نشده‌اند، مبلغ سود سهام عدالت به حساب آن‌ها واریز نشده و بستانکار تلقی می‌شوند. اگر در سجام ثبت نام نکرده‌اید باید بدانید که ثبت نام در سجام و احراز هویت به دو روش انجام می‌گردد.

1. در روش نخست می‌توانید به طور مستقیم وارد سامانه سجام شوید و اطلاعات شخصی و شماره حساب را وارد نمایید. پس از تکمیل فرم‌های مربوطه یک کد 10 رقمی به شماره همراه پیامک می‌شود، پس از دریافت کد می‌توانید مجدد وارد سامانه شوید و احراز هویت غیرحضوری انجام دهید. این روش مستلزم پرداخت هزینه می‌باشد.

2. در روش دوم می‌توانید با ورود به سایت کارگزاری بیدار برای ثبت نام در سامانه سجام و دریافت کد بورسی اقدام کنید.

سود سهام عدالت 1403 کی واریز میشود؟

همانطور که می‌دانید قرار بود سومین مرحله پرداخت سود سهام عدالت در خرداد ماه 1403 انجام شود اما سازمان بورس درمورد زمان و تاریخ واریز سود سهام عدالت 403 اعلام کرد بعضی شرکت‌ها بخشی از سود خود را پرداخت نکرده‌اند. به طور کلی تاریخ دقیقی برای واریز هنوز مشخص نیست. ناگفته نماند که رییس سازمان بورس مجید عشقی، در مورد واریز سود سهام عدالت گفت: امیدواریم در تیر ماه بتوانیم باقی‌مانده سود را واریز کنیم.

سودهای رسوب شده سهامداران سهام عدالت

کسانی که سهام عدالت دارند ولی تا به حال سودی دریافت نکردند باید در سامانه سجام ثبت نام کنند. پس از احراز هویت در سجام، سهامداران در آذر 1402 علاوه بر سود سهام عدالت سال 1401، سود سنوات‌های گذشته را هم دریافت می‌کند.

سود سهام عدالت متوفیان واریز شد؟

در مهر سال 1402 برای نخستین بار امکان انتقال سهام عدالت متوفیان به وراث فراهم شد. وراثی که مراحل انتقال سهام عدالت را تا 10 اسفند 1402 گذرانده باشند، سود سهام عدالت به حساب وراث واریز شده است. متوفیانی که سبد سهام عدالت آنها 500 هزار تومانی است، حدود یک میلیون تومان به حساب وراث آنها واریز شد. همچنین متوفیانی که سهام عدالت آنها به ارزش یک میلیون تومان بود، وراث آنها سود حدود یک میلیون و 900 دریافت کردند.

به طور مجموع سهام و سود سهام عدالت متوفیان تا سال 1402 حدود 10 هزار میلیارد تومان است که در حساب شرکت سپرده‌گذاری مرکزی قرار دارد. به این مبلغ سود بانکی تعلق گرفته که در زمان انتقال سهام عدالت متوفیان به وراث، پرداخت می‌شود. وراث سهام عدالت باید بدانند که امکان انتقال سهام عدالت متوفیان وجود دارد اما تا به امروز زمان فروش سهام عدالت مشخص نشده است.
کلاهبرداری در سهام عدالت

با انتشار اخبار پرداخت مرحله دوم سود سهام عدالت 1402 برخی سودجویان به کلاهبرداری با استفاده از این تیتر کرده‌اند. در حال حاضر هیچ ثبت نام سهام عدالتی انجام نمی‌شود و اگر پیامکی مبنی بر شرایط ثبت نام در سهام عدالت برای شما ارسال شد، بر روی لینک ارسال شده، کلیک نکنید چرا که در صورت گوشی همراه شما هک می‌شود.

سوالی که در اینجا پیش می‌آید این است که اگر لینک مخربی را باز کردیم چه کار کنیم؟ در پاسخ باید بگوییم که ابتدا همراه بانک خود را غیرفعال کنید. بنابراین بدانید که هیچ پیامکی مبنی بر ثبت نام سهام عدالت از سوی هیچ سازمانی برای متقاضایان ارسال نمی‌شود.

با سود سهام عدالت چه کار کنیم؟

اگر سرمایه‌های خرد به سرعت سرمایه گذاری نشوند، در مخارج روزانه صرف می‌شود. اگر نمی‌دانید با سود سهام عدالت خود چه کار کنید، ما به شما سرمایه گذاری در صندوق‌ های سرمایه گذاری را پیشنهاد می‌کنیم.

صندوق های سرمایه گذاری توسط افراد متخصص و تیم حرفه‌ای مدیریت می‌شوند به همین جهت بازدهی بیشتری نسبت به سرمایه گذاری مستقیم دارند. سرمایه گذاران براساس ریسک پذیری می‌توانند یکی از صندوق ها را انتخاب کنند. اگر فرد ریسک گریزی هستید و قصد دریافت یک سود ثابت دارید، به شما خرید صندوق درآمد ثابت را پیشنهاد می‌کنیم. صندوق درآمد ثابت سپر با پرداخت سود 30 درصد سالانه جزو پرسودترین صندوق شناخته می‌شود و شما می‌توانید با سرمایه گذاری خود در این صندوق سود کسب کنید.

اگر فرد ریسک پذیری هستید، می‌توانید صندوق سهامی، صندوق مختلط، صندوق در صندوق و … را انتخاب کنید. برای مشاهده لیست صندوق های سرمایه گذاری به سایت fipiran.ir مراجعه نمایید.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied

  • ناشناس

    کاش زودتر واریز کنن

  • ناشناس

    باهاش ماشین میخرم

  • اخبار داغ
  • پربحث‌ترین ها
  • اخبار روز
  • پربیننده ترین
تبلیغات متنی