شمانیوز
شما نیوز

پیش بینی قیمت دلار

بعداز انتخابات قیمت دلار به کدام سو میرود / پیش بینی قیمت دلار را از دست ندهید

بعداز انتخابات قیمت دلار به کدام سو میرود / پیش بینی قیمت دلار را از دست ندهید

در ادامه این گزارش پیش بینی از بازار ارز را خواهید خواند.

به گزارش شمانیوز: پیش بینی قیمت دلار در این زمان کار دشواری است هر چند پیش بینی قیمت دلار برای فعالان در بازار ارز حیاتی است. 

قیمت دلار در شروع سومین هفته تیرماه با نتیجه انتخابات ریاست‌جمهوری همراه شد و آرایش نزولی به خود گرفت. این اسکناس روز شنبه با افت دو هزار تومانی به کریدور پنجم برگشت اما در این محدوده کمتر از چند ساعت دوام نداشت و در کریدور ششم به کار خود پایان داد.

قیمت دلار روز شنبه با افت دو هزار تومانی به کریدور پنجم سقوط کرد و در کانال پایانی این کریدور معامله شد، اما در این محدوده کمتر از چند ساعت دوام نداشت و در کریدور ششم به کار خود پایان داد.

روشن شدن نتیجه چهاردهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری در نخستین ساعات معاملاتی روز شنبه به بازارهای مالی ریتم کاهشی داد و نوسانات در کریدور پنجم تا میانه روز ادامه داشت؛ با این حال، رشد تقاضا در پایان معاملات این روز بار دیگر دلار را در کریدور ششم نشاند. اسکناس آمریکایی در آخرین معامله روز شنبه ۱۶ تیر در کف کریدور ششم بسته شد.

معامله‌گران معتقدند ماندگاری موقت قیمت دلار در کریدور پنجم و برگشت دوباره دلار به کریدور ششم متاثر از افزایش تقاضا برای خرید اسکناس دلار بوده است. آنها می‌گویند افزایش انتظارات تورمی در کوتاه‌مدت مهم‌ترین عامل پرش‌های مقطعی قیمت دلار است.

 

پیش بینی قیمت دلار

کارشناسان اقتصادی در هفته‌های گذشته ریتم کاهشی بازار ارز را به دلیل خوش‌بینی‌های سیاسی و پیروزی نامزد میانه‌رو پیش‌بینی کرده بودند. آنها معتقدند تاثیرپذیری بازارهای مالی از رویدادهای سیاسی محدود و کوتاه‌مدت است و نرخ ارز بیش از آنکه از موضوعات روانی و انتظارات تورمی خط بگیرد با متغیرهای اقتصادی همراه می‌شود.

به نظر می‌رسد بازار ارز جایگاه خود را در چند روز آینده پیدا خواهد کرد و طی دو سه روز پیش رو به تعادل نسبی خواهد رسید.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied

  • اخبار داغ
  • پربحث‌ترین ها
  • اخبار روز
  • پربیننده ترین
تبلیغات متنی