شمانیوز

رئیس سازمان دامپزشکی در مراسم معارفه خود قول داد، ارزیابی و نظارت‌ها را در حوزه دامپزشکی تشدید می‌کنیم.

به گزارش شمانیوز، علیرضا رفیعی‌پور با حکم محمود حجتی وزیر جهاد کشاورزی بعدازظهر دیروز بر صندلی ریاست سازمان دامپزشکی کشور تکیه زد و مهدی خلج از این سازمان خداحافظی کرد.

رفیعی‌پور پیش از این مدیریت شبکه‌های دامپزشکی شهرستان‌هایی از جمله زابل، ایرانشهر، چابهار و تربت حیدریه را بر عهده داشته و از سال 93 به عنوان مدیرکل دامپزشکی استان خراسان جنوبی فعالیت می‌کرده است.

نکته جالب توجه اینکه او اولین روز کاری خود را به نشست خبری با خبرنگاران اختصاص داد و از برنامه‌های خود در این سازمان سخن گفت.

رفیعی‌پور تأکیدی کرد که شفاف‌سازی دلیل بر اینکه مردم را نگران کنیم یا تشویش اذهان عمومی ایجاد شود، نیست و شما خبرنگاران همان قدر که یک سوزن برای پیشگیری از بیماری دام ارزش دارد، جوهره خودکار شما نیز در راستای سلامت جامعه مؤثر است.

رئیس جدید سازمان نظام پزشکی با اذعان بر اینکه در ساختار و نیروی انسانی و اعتبارات مشکل داریم، خاطرنشان کرد: باید به دنبال حل مشکل برویم، چرا که مشکل فقط با گفتن حل نمی‌شود. در همین راستا خودارزیابی و بازرسی‌ها باید به طور جد در دستور کار قرار گیرد.

وی همچنین خاطرنشان کرد: باید به دنبال اسناد راهبردی جایگزین در حوزه دام، طیور، زنبور عسل و کرم ابریشم هستیم و همچنین توسعه تجارت از اهم فعالیت‌ها ما باید باشد که اگر الزامات بهداشتی، تجارت جهانی را تأمین کنیم کلیدی برای ورود به بازارهای جهانی است.

وی همچنین با اشاره به کارهای کنترلی که در سازمان دامپزشکی انجام شده اطمینان‌ خاطر داد که مشکلی در حوزه دام و طیور وجود نداشته و موردی از آنفلوآنزای پرندگان یا تب برفکی نداریم.

در ادامه خداوردی دبیر نخستین‌ جشنواره بیطار و معاون سازمان دامپزشکی به برگزاری نخستین جشنواره فیلم و عکس حوزه دامپزشکی همزمان با روز جهانی دامپزشکی (14 مهر ماه) اشاره کرد و گفت: 397 اثر داخلی و 219 فیلم خارجی در این حوزه به دستمان رسیده و همچنین 1470 قطعه عکس توسط 328 شرکت‌کننده به جشنواره ارسال شده که آثار منتخب از روزهای 14 تا 18 مهر ماه در معرض نمایش قرار خواهد گرفت.

وی ادامه: نخستین جشنواره بیطار (دامپزشک) به همت سازمان دامپزشکی روز پنج‌شنبه 13 مهر ماه در پارک شفق تهران آغاز به کار می‌کند. قرار است تا در این جشنواره اقلام تشخیصی در حوزه دامپزشکی با عنوان گنجینه بیطار که قدمت تاریخی دارد در معرض دید عموم قرار گیرد. همچنین روزهای هفته برای تأکید بر مباحث دامپزشکی نامگذاری شده است.

14 مهر ماه با عنوان «دامپزشکی، سلامت غذا از مزرعه تا سفره»، 15 مهر ماه «دامپزشکی، توسعه خدمات در مناطق روستایی و عشایری»، 16 مهر ماه «دامپزشکی، اخلاق حرفه‌ای و حقوق حیوانات»، 17 مهر ماه «دامپزشکی، بهداشت عمومی و توسعه پایدار»، 18 مهر ماه «دامپزشکی، اقتصاد مقاومتی و تولید و اشتغال پایدار» نامگذاری شده است که هر روز مطالب مرتبط با این عناوین ارائه خواهد شد.

منبع:فارس

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied