شمانیوز

سومین محموله­ تجهیزات طرح توسعه فاز یک بندر شهید بهشتی چابهار وارد این بندر شد.

به گزارش شمانیوز، این ماشین‌آلات به صورت قطعات منفصل در قالب 25 دستگاه کانتینر 40 فوتی وارد بندر چابهار شده­ که شامل دو دستگاه مکنده­ غلات از نوع "پنوماتیک گرین آنلودر" است.

تولید، نصب و راه­اندازی این مکنده­ها با مشارکت شرکت­های آلمانی و ایرانی انجام می­شود و در هر ساعت قابلیت تخلیه­ 600 تن غلات از کشتی را دارند.

طرح توسعه­ فاز یک بندر چابهار با هزینه­ای بالغ بر 403 میلیون دلار با همکاری دولت و اخذ وام از صندوق توسعه­ی ملی، توسط شرکت آریا بنادر ایرانیان در حال انجام است.

پیش‌تر در اوایط شهریورماه امسال سری دوم تجهیزات توسعه بندر چابهار وارد کشور شده بود. این تجهیزات شامل دستگاه انواع تجهیزات مدرن تخلیه و بارگیری با 29 دستگاه کانتینر 40 فوتی شامل 4 دستگاه ریچ استاکر ، 8 دستگاه امتی استاکر و یک دستگاه لیفتراک 20 تنی بود.

آقایی مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان در این‌باره گفته بود: تجهیزات مذکور نقش اساسی و مکمل را در عملیات بندری ایفا می‌کنند به طوریکه استفاده از زیرساخت‌های کلان ایجاد شده بندری فاز اول طرح و توسعه بندر شهید بهشتی چابهار در جذب بار و کالا و تسریع در فرآیند‌های تخلیه و بارگیری را میسر خواهد ساخت.

منبع:تسنیم

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید


روی خط رسانه