شمانیوز

قرار است از این پس هواپیمای ای تی آر ۷۲ ـ ۶۰۰ به خدمت رسانی به اهالی منطقه محروم بندرجاسک، در مسیر بندرعباس ـ جاسک بپردازد.

به گزارش شما نیوز ، به نقل از هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران (هما)، با هدف گسترش شبکه پروازی و توسعه شبکه پروازهای هما به مناطق کم برخوردار و خدمت به مردم، امروز اولین پرواز هما به فرودگاه بندر جاسک انجام شد.

در این پرواز که ساعت ۷:۲۰ دقیقه صبح امروز تهران را به مقصد جاسک ترک کرد، فرزانه شرفبافی مدیرعامل هما، علی عابدزاده رییس سازمان هواپیمایی کشوری، امیر دریادار حسین خانزادی فرمانده نیروی دریایی و امیردریادار حبیب الله سیاری معاون هماهنگ کننده ارتش جمهوری اسلامی ایران و هیئت همراه حضور داشتند. این پرواز ساعت ۹:۱۵ صبح در فرودگاه بندرجاسک به زمین نشست.

گفتتی است پروازهای هما از این پس با هواپیماهای ATR۷۲-۶۰۰ درمسیر بندرعباس ـ بندرجاسک انجام خواهد شد.

شرفبافی، مدیرعامل هما در حاشیه مراسم افتتاح نخستین پرواز غیرنظامی به بندرجاسک، در جمع خبرنگاران اظهار داشت: بنا بر فرموده مقام معظم رهبری که توجه ویژه به توسعه و پیشرفت همه جانبه سواحل مکران را خواستار هستند و نظر به نقش تاثیرگذار صنعت حمل و نقل هوایی در فراهم آوردن امکان پیشرفت و ترقی یک منطقه، هما برای برگزاری پرواز به مقصد جاسک اعلام آمادگی کرد.

وی تصریح کرد: هما آمادگی داشت این پرواز را در همان روز هفتم آذر برگزار کند اما نهایتا بنا به درخواست نیروی دریایی ارتش این تاریخ جابه جا شده و امروز بیستم آذرماه با زحمات و تلاش های پیگیرانه نیروی دریایی، امکان برگزاری پرواز غیرنظامی به فرودگاه جاسک امکان پذیر شده است.

مدیرعامل ایران ایر افزود: پروازهای برنامه ای هما به این بندر از تاریخ ۲۲ بهمن ماه جاری با بهره گیری از ناوگان ای تی آر ۷۲ ـ ۶۰۰ از بندرعباس به مقصد جاسک آغاز می شود و ما درصدد هستیم براساس تقاضاهای موجود مسیرهای شیراز - جاسک و تهران - جاسک را نیز برنامه ریزی کنیم.

گفتنی است بندرعباس، به عنوان دومین پایگاه (هاب) هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران در حال حاضر دو فروند از هواپیماهای ATR۷۲-۶۰۰ را در اختیار دارد و روزانه پروازهای متعددی از این بندر به نقاط مختلف کشور انجام می پذیرد.

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید

آنچه دیگران میخوانند :
    
    روی خط رسانه