`
شمانیوز
شما نیوز

ماجرای گوجه سبز ۲۲۰ هزار تومانی در تهران

نایب رئیس اتحادیه میوه و سبزی تهران درباره اخبار منتشر شده در فضای مجازی مبنی بر تعیین نرخ 220 هزار تومان برای هرکیلو گوجه سبز در سوپرهای شمال شهر توضیحاتی را ارائه داد.

به گزارش شمانیوز، اسدالله کارگر نایب رئیس اتحادیه میوه و سبزی تهران، از کنترل قیمت بر بازار میوه خبر داد و گفت : در ایام مختلف به خصوص عید و ماه مبارک رمضان کنترل قیمت بر بازار و خرده‌فروشان میوه و تره‌بار بیشتر از پیش صورت می‌گیرد اما کنترل به صورت دائم انجام می‌شود.

وی درباره نرخ نوبرانه‌ها ابراز داشت : نوبرانه‌‌ همان طور که از اسمش پیداست، نوبر است یعنی طبیعتا نرخ آن با سایر میوه‌ها تفاوت دارد و مقطعی است.

کارگر با وجود عکس منتشر شده در فضای مجازی، تعیین نرخ 220هزار تومان برای هرکیلو گوجه سبز در سوپرهای شمال شهر را تکذیب کرد.

ماجرای گوجه سبز ۲۲۰ هزار تومانی در تهران

نایب رییس اتحادیه میوه و سبزی تهران با اعلام قیمت گوجه سبز افزود: در حال حاضر قیمت هر کیلوگرم گوجه سبز با توجه به درشتی آن بین 40 تا 60 هزار تومان است، میوه در مبدا قیمت ندارد و وابسته به عرضه و تقاضا نرخ میوه مشخص می شود.

وی تصریح کرد: میوه با ورود به سطح شهر قانون‌مند شده و نرخ آن نیز تعیین می شود، بدین ترتیب که 35 درصد سود برای خرده‌فروشی به هر کیلو میوه‌ تعلق می‌گیرد.

کارگر اعلام کرد: سند برای ما فاکتور خرید مغازه‌دار است بدین معنا که بر اساس فاکتور خرید از مبدا با اضافه کردن سود مجاز و قوانین تعیین شده از سوی اتحادیه مجاز به فروش محصول است و برای بازرسین اتحادیه و اتاق اصناف نیز فاکتور خرید فروشنده سندیت دارد.

منبع: جام جم

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied

این خبر را از دست ندهید
دیگر رسانه ها