شمانیوز

عبده تبریزی عضو شورای عالی بورس و اوراق بهادار: با توجه به خروج امریکا از برجام، چشم‌انداز روشنی نخواهد بود و حتی شرایط از سال ۹۶ دشوارتر به‌نظر می‌رسد.

به گزارش خبرنگار اقتصادی شمانیوز، حسین عبده‌تبریزی، عضو شورای عالی بورس و اوراق بهادار در همایش تامین مالی و سرمایه گذاری ویژه مدیران گفت: ابزار‌های جدید، واقعیت اقتصاد ایران را تغییر نمی‌دهند و تأثیر جدی بر اقتصاد ما نمی‌گذارند.
وی افزود: چشم‌اندازی که برای بخش داخلی در سال ۹۷ پیش‌بینی می‌شود این است که در حوزه تأمین مالی تفاوت چندانی با سال ۹۶ نخواهیم داشت. عبده تبریزی در مورد چشم‌انداز بخش خارجی برای سال ۹۷گفت:با توجه به خروج امریکا از برجام، چشم‌انداز روشنی نخواهد بود و حتی شرایط از سال ۹۶ دشوارتر به‌نظر می‌رسد. البته تمام شرایط بستگی به سیاست‌های آتی اروپا در قبال برجام خواهد داشت.
سعید اسلامی‌بیدگلی (دبیرکل کانون) به عنوان سخنران دوم همایش تامین مالی گفت: بسیاری از شرکت‌های نوپا در سه‌سال اول از بین می‌روند، زیرا سرمایه در گردش برای انجام امور جاری ندارند. اسلامی گفت:تأمین مالی بلندمدت برای امور بلندمدت است. عقلانی نیست که برای امور کوتاه‌مدت، تأمین مالی بلندمدت صورت گیرد. وی افزود:در مسائل مربوط به رشد اقتصادی، شرکت‌های کوچک، ریسک مالکیت دارایی معنوی بیش‌تری دارند دکتر طهماسب مظاهری، رییس‌کل اسبق بانک مرکزی در همایش تامین مالی و سرمایه گذاری گفت:در شرایط کنونی اقتصاد ایران، همه نهاد‌ها از جمله تأمین اجتماعی، بانک‌ها، بازار سرمایه به سرمایه‌گذاران، شرکت‌های دولتی و پیمانکار، صندوق‌های بازنشستگی بدهکارند به‌طوری‌که هیچ‌یک نمی‌توانند بازپرداخت کنند.
آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied