شمانیوز

معاون اجتماعی پلیس فتا ناجا از شهروندان خواست فریب پیامک جعلی (ثبت اطلاعات کارتی در سامانه سهام عدالت به همراه ۵۰۰ هزار تومان عیدی سال نو) را نخورند.

پایگاه خبری شمانیوز به نقل از سازمان خصوصی سازی نوشت: سرهنگ رامین پاشایی معاون اجتماعی پلیس فتا ناجا با اعلام خبر فوق، اظهارداشت: بسیاری از هموطنان گرامی در روز‌های گذشته پیامکی دریافت کرده اند مبنی بر اینکه «فقط تا پایان اسفند ماه فرصت باقیست جهت ثبت اطلاعات کارتی خود در سامانه سهام عدالت به همراه دریافت ۵۰۰ هزار تومان عیدی سال نو».
پلیس فتا: پیامک سهام عدالت جعلی است
این مقام انتظامی درباره نحوه عملکرد این مجرمان سایبری، گفت: پیامک مزبور هیچ گونه ارتباطی با سامانه رسمی سهام عدالت ندارد و اطلاعات شخصی و بانکی افراد مانند رمز دوم، شماره حساب، cvv۲ و ... را به سرقت می‌برند تا بتوانند به اهداف شوم خود که همانا سرقت است، دست پیدا کنند. معاون اجتماعی پلیس فتا ناجا خاطرنشان کرد: شهروندان می‌توانند در صورت مواجهه با موارد مشکوک و غیرقانونی در فضای مجازی آن را از طریق سایت (www.cyberpolice.ir) به پلیس فتا اعلام کنند. همانطور که قبلا به اطلاع مشمولان رسیده است تنها مرجع انتشار خبر‌های مربوط به سهام عدالت سایت سازمان خصوصی سازی و سامانه سهام عدالت است. بر این اساس از مشمولان درخواست می‌شود موارد مرتبط با سهام عدالت را از این مراجع پیگیری کنند.
آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied