شمانیوز

رئیس سازمان برنامه و بودجه از پرداخت یارانه‌ها از دوشنبه هفته آینده خبر داد و گفت: حقوق اسفند کارکنان دولت نیز زودتر پرداخت می‌شود.

به گزارش خبرنگارشمانیوز و به نقل از فارس: محمدباقر نوبخت ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار کرد: آنچه که در این ماه می‌توانیم انجام دهیم، این است که در داخل این هفته نخستین پرداخت‌ها برای 78 تا 79 میلیون نفر از عزیزانی که افتخار پرداخت یارانه را به آنها داریم، انجام خواهد شد و مصمم به انجام این کار در روز دوشنبه هستیم.
زمان واریز حقوق و یارانه اسفند ماه
رئیس سازمان برنامه و بودجه تصریح کرد: با همکاران خودم در خزانه نیز هماهنگی کرده‌ام که پرداخت حقوق کارکنان دولت نیز زودتر از ماه‌های دیگر انجام شود. وی با بیان اینکه امیدواریم با تکمیل رسیدگی به لایحه بودجه در سال آینده خدمات مناسبی به جامعه ارائه شود و مسائلی که در توزیع برخی کالاها وجود دارد حل و برطرف شود، گفت: تلاش می‌شود، آنچه به صورت رسمی جزو تعهدات دولت است، با هر بخش از درآمدهای ارزی حداقل 14 میلیارد دلار را برای کالاهای اساسی مردم از جمله نهاده‌ها و دارو تخصیص دهیم. نوبخت با اشاره به اینکه به همه کسانی که می‌خواستند این کالاها را عرضه کنند و به همه 25 قلم کالای اساسی در همان حد 4 هزار و 200 تومان ارز پرداخت شد، تصریح کرد: البته بخشی وارد نشد و بخشی که وارد شد به لحاظ تفاوت قیمتی که داشت با ارز 4 هزار و 200 تومانی محاسبه نشد و از همین رو ما باید تجدید نظر کنیم. رئیس سازمان برنامه و بودجه با بیان اینکه آنچه که دولت و مجلس بر آن توافق دارند، این است که 32 هزار میلیارد تومان به حقوق کارکنان اضافه شود و الان مجموع ارقام 160 هزار میلیارد تومان است، گفت: 20 درصد این مبلغ 32 هزار میلیارد تومان است که به تبع 192 هزار میلیارد تومان سال آینده توزیع خواهیم کرد و یا در قالب افزایش حقوق اقدام خواهد شد. وی تصریح کرد: اما اینکه این مبلغ چگونه بین حدود 5 میلیون نفر توزیع شود یعنی به همه 20 درصد بدهیم یا طبق مصوبه مجلس در دو مرحله واریز شود یعنی 400 هزار تومان به هر کارمند بدهیم که در آن صورت 24 هزار میلیارد تومان خواهد شد و 8 هزار میلیارد تومان باقی خواهد ماند که این هم اختلاف در پرداخت است. نوبخت ضمن قدردانی از مجلس شورای اسلامی در همکاری با دولت در حوزه‌های مختلف گفت: متاسفانه این پیشنهاد در کمیسیون مطرح نشد و شاید اگر با جزئیات بیشتری مطرح می‌شد مثل همین 14 میلیارد دلار یا یارانه اگر این هم مطرح می‌شد، بهتر بود. رئیس سازمان برنامه و بودجه با اشاره به اینکه امروز به هیچ وجه مصلحت نیست که دو صدایی بین دولت و مجلس وجود داشته باشد، اضافه کرد: خود این 20 درصد هم رقم قابل توجهی با توجه به سختی کار کارکنان دولت نیست و زیبنده نیست که همین مبلغ بین مجلس و دولت اختلاف‌افکنی کند. وی گفت: 33 هزار میلیارد تومان برای آموزش و پرورش در نظر گرفته شده است و برای سال آینده این بودجه حدود 10 هزار میلیارد تومان افزایش و به 43 هزار میلیارد تومان رسیده است. نوبخت با اشاره به اینکه امروز در کشور 934 هزار میلیارد تومان یارانه پنهان در حال پرداخت است، افزود: همچنین حدود 45 هزار میلیارد تومان معافیت رسمی مالیاتی غیر از آنچه در قالب فرار مالیاتی روی می‌دهد در کشور وجود دارد که مجددا باید در این زمینه تجدید نظر شود و سازمان برنامه و بودجه در این باره تمهیدات لازم را اندیشیده است.
آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید


روی خط رسانه