کد خبر : 899195

یک عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: در روند بررسی طرح ساماندهی بازار خودرو در مجلس شورای اسلامی، شورای رقابت به صورت قانونی مرجع قیمت گذاری خودرو شد.

به گزارش خبرنگار شمانیوز و به نقل از تسنیم، سعید باستانی با اشاره به اینکه نمایندگان مجلس در روند بررسی طرح ساماندهی بازار خودرو بند مربوط به مرجع قیمت گذاری خودرو را مورد بررسی قرار دادند، اظهار داشت: مطابق این بند شورای رقابت به صورت قانونی مرجع قیمت گذاری خودرو شد.
شورای رقابت مسئول قیمت گذاری خودرو شد این عضو کمیسیون صنایع مجلس، افزود: قرار است بند‌های دیگر طرح ساماندهی بازار خودرو در صحن مجلس بررسی و در نهایت به قانون تبدیل شود. در حالی شورای رقابت تا دو سال پیش مسئول قیمت گذایر خودرو بود که در آبان ماه سال ۹۶ سازمان حمایت با تصمیم سران سه قوه مسؤل قیمت‌گذاری خودرو شد. البته در این تصمیم خودروسازان باز هم حق تعیین خودسرانه قیمت‌ها را نداشتند و باید تابع سازمان حمایت و ستاد تنظیم بازار برای افزایش قیمت‌ها می‌بودند. در آن مقطع رئیس سازمان گسترش گفته بود سازمان حمایت قیمت‌ها را تعیین و این قیمت‌ها برای بررسی به ستاد تنظیم بازار ارائه می‌شود.
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید