شمانیوز

نایب رییس مجلس شورای اسلامی در همایش روز ملی اصناف :

نایب رییس مجلس شورای اسلامی گفت: قشر ۳ میلیون نفری اصناف در ایجاد روحیه و اعتماد عمومی در کشور به دلیل نزدیکی با مردم نقش بی بدیلی دارند.

به گزارش خبرنگار شمانیوز و به نقل از شاتا، عبدالرضا مصری در همایش روز ملی اصناف در مرکز همایش های بین المللی صدا و سیما تصریح کرد: نقش اصناف از مشروطه تا مبارزه با پهلوی و انقلاب و جنگ تحمیلی تا به امروز و در تحریم های اقتصادی بر کسی پوشیده نیست.

 

وی با اعلام اینکه امروز ۲۵ درصد اشتغال کشور را اصناف بر عهده دارند، افزود: یک ششم سرمایه کشور و ۱۷.۵ درصد از تولید ناخالص داخلی کشور بر عهده اصناف هست.

 

نایب رییس مجلس شورای اسلامی در خصوص اقتصاد مقاومتی نیز گفت: به دلیل پراکندگی دیدگاهها و وجود دو دیدگاه مختلف که یکی به خارج و دیگری به داخل تمرکز داشت، کمتر به اقتصاد مقاومتی پرداخته شد اما خوشبختانه در حال حاضر این دو دیدگاه بر روی ساخت داخل تمرکز یافته است.

 

مصری با بیان اینکه تمام کالاهایی که از خارج وارد کشور می شوند، ظرفیت ما برای تولید است، ادامه داد: شهرکها و نواحی صنعتی و کارخانجات نیز ظرفیت تولید هستند.

 

وی با تاکید بر اینکه به جای تخصیص ارز به واردات باید شبکه توزیع کالاها درست شود، اضافه کرد: هر چقدر از واردات جلوگیری شود به همان میزان به اقتصاد مقاومتی نزدیک تر می شویم.

 

انصاف رکن اول اصناف است

 

نایب رییس مجلس شورای اسلامی اولین رکن اصناف را انصاف دانست و گفت: به خصوص در شرایط سخت اقتصادی این مهم مورد توجه بیشتر است‌.

 

ظرفیت ۳ میلیون نفری اصناف درایجاد اعتماد عمومی در کشور

 

مصری با بیان اینکه ۳ میلیون واحد صنفی بیشترین نزدیکی را به مردم روزانه دارد،گفت: این ظرفیت برای اعتمادسازی و ایجاد روحیه به مردم بی بدیل است.

 

وی با اشاره به اینکه تمرکز روی خطاها زیاد شده است، افزود: نمی خواهیم ظرفیتها و پتانسیل های خوبمان را ببینیم.

 

نایب رییس مجلس شورای اسلامی ادامه داد: اینکه کسی بیش از دوبار نمی تواند در هیات رییسه اتاق اصناف باشد، یک محدودیت است که باید برداشته شود‌ و باید دیدها و نوع نگاه ها باز شود.

 

افزایش ظرفیتها برای بازرسان اصناف در بازار

 

مصری در پایان گفت: از وزیر صمت درخواست دارم در خصوص افزایش ظرفیتها برای بازرسان اصناف در بازار بکوشند.

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید


روی خط رسانه