شمانیوز

مدیرعامل بورس اوراق بهادار تهران گفت: طولانی‌ترین نماد متوقف بازار مربوط به شرکت کنتورسازی است که آن هم باید دادگاه تعیین تکلیف کند.

به گزارش خبرنگار شمانیوز به نقل از خبرگزاری فارس، علی صحرائی مدیرعامل بورس اوراق بهادار تهران، در مورد نمادهای معاملاتی متوقف در بورس  و اینکه چرا برخی از نمادها حدود 3 سال توقف مانده‌اند، گفت: نماد متوقف قدیمی مربوط به شرکت کنتورسازی است و یکسری از نمادهای متوقف مربوط به بانک‌های ادغامی است که در مورد شرکت کنتورسازی باید دادگاه نظر بدهد.

 

وی افزود: در مورد نمادهای متوقف بانک‌ها هم بر اساس تصمیم جلسه عالی سران قوا مبنی بر ادغام بانک‌های نظامی در بانک سپه، روند این ادغام در حال انجام است و دستورات آن جلسه را اجرا می‌کنیم.

 

صحرائی گفت: نماد متوقف شده یکی از بانک‌های ادغامی در بورس اوراق بهادار تهران و نماد بقیه بانک‌ها در فرابورس است که فرایند ادغام آنها در حال پیگیری است. 

 

مدیرعامل بورس اوراق بهادار تهران در مورد اینکه تکلیف کسانی که سهام این بانک‌های ادغامی را دارند، چیست، گفت: مشخص است که باید چه کار کنند یک قیمت‌هایی برای این سهام اعلام شده که هر کس دارنده سهام این بانک‌ها است، سهام در اختیار را بیاورد و بر اساس قیمت اعلام شده بفروشد و برای این کار هم مهلتی ارائه شد و سپس این مهلت تمدید شد. 

 

صحرائی در مورد توقف طولانی‌مدت نمادهای معاملاتی در بورس گفت: همین چند نماد معاملاتی کنتور سازی و بانکها به صورت طولانی متوقف هستند، اما توقف بقیه نمادهای بورس طولانی نیست و طبق قواعد به صورت کوتاه‌مدت متوقف می‌شوند که مثلاً نماد یک شرکت برای برگزاری مجمع عمومی متوقف می‌شود یا رویداد مهمی در شرکت اتفاق می‌افتد و بعد از آن در مهلت‌های مشخص، نماد شرکت‌ها طبق قانون بازگشایی می‌شود. 

 

وی گفت: برخی از نمادها تا 10 روز متوقف می‌شوند و گاهی اوقات این 10 روزها تمدید می‌شود.

 

مدیرعامل بورس اوراق بهادار تهران در پاسخ به این پرسش که آیا باز هم عرضه اولیه در بورس خواهد بود، گفت: کار بورس عرضه اولیه شرکت‌ها است و این عرضه اولیه برای تشکیل سرمایه و کمک به تأمین مالی شرکت‌ها صورت می‌گیرد و عرضه اولیه سهام شرکتها از مهمترین رویدادهای بورس است. 

 

صحرائی در مورد زمان عرضه اولیه شرکت پتروشیمی نوری گفت: با توجه به تمدید مهلت عرضه به مدت دو ماه از تاریخ 13 اردیبهشت 98، مهلت عرضه سهام این شرکت حداکثر تا 13 تیرماه 98 است که با توجه به اقداماتی که در راستای تکمیل مدارک و مستندات مورد نظر هیئت پذیرش و ارائه صورت های مالی حسابرسی شده انجام شده است، امیدواریم در مهلت تعیین شده، شاهد عرضه سهام شرکت در بورس باشیم.

 

تا ۲ تیرماه ۹۸ تعداد ۲۷ نماد معاملاتی در بورس تهران با پیام ناظر بازار متوقف یا تعلیق شده‌اند که قدیمی‌ترین نماد متوقف مربوط به شرکت کنتورسازی با نماد آکنتور است که از ۱۳ شهریور ۹۵ تا کنون متوقف است.

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید