شمانیوز

در حالی مجامع سال 97 شرکت‌های حاضر در سبد سهام عدالت در حال برگزاری است که هوز بخشی از مشمولان سود سال مالی 96 خود را نگرفته‌اند و در این رابطه رئیس سازمان خصوصی‌سازی کوتاهی خود در واریز این سود را به عدم واریز سود به حساب این سازمان توجیه می‌کند.

به گزارش شمانیوز به نقل از تسنیم، طرح سهام عدالت در حالی از سال 1385 تا کنون در حال اجرا است که بر اساس آن از محل سود سهام تخصیص‌یافته به مشمولان، اقساط این سهام طی مدت 10 سال تسویه شده است.
 

بر این اساس از سال 96 و با پایان یافتن مهلت تسویه اقساط سهام عدالت، سود این سهام به‌صورت نقدی به مشمولان در حال پرداخت است.
این در حالی است که چندی پیش پوری حسینی، رئیس سازمان خصوصی‌سازی و سیدجعفر سبحانی، مشاور بازنشسته این سازمان با تأکید در گفتگو با رسانه‌ها اعلام کردند، پرداخت سود سهام عدالت مربوط به سال مالی 96 تمامی مشمولان انجام شده است.
با این حال اما شمار قابل‌توجهی از مشمولان که مربوط به آخرین گروه مشمولان دریافت‌کننده این سود هستند (کارمندان دولت و بازنشستگان) هنوز سود سهام عدالت خود را دریافت نکرده‌اند.


بر این اساس پیگیری‌ها از سازمان خصوصی‌سازی بیانگر این مطلب است که با وجود اتمام مجامع سال 96 شرکت‌های حاضر در پرتفوی سهام عدالت و پایان مهلت 8 ماه پرداخت این سود (مطابق قانون تجارت) کماکان این سود از شرکت‌های سرمایه‌پذیر دریافت نشده و در پی آن شماره شبای بانکی اعلام‌شده توسط برخی از مشمولان نیز هنوز این سود را به خود ندیده است!


سود سهام عدالت این دسته از مشمولان مربوط به افرادی است که در گروه پنجم مشمولان قرار دارند و شامل کارمندان دستگاه‌های اجرایی و بازنشستگان صندوق‌های لشکری و کشوری و تأمین اجتماعی می‌شود که حساب آن‌ها مربوط به بانک ملت و رفاه است.


در این رابطه به تازگی پوری‌حسینی، پرحاشیه‌ترین رئیس تاریخ سازمان خصوصی سازی در کشور ضمن اعلام اینکه بیشتر مشمولان سهام عدالت سود سال مالی 1396 را دریافت کرده‌اند، گفته با اینکه زمان قانونی توزیع سود شرکت‌ها گذشته است، چند شرکت تخلف کرده‌اند و مبلغی به سازمان خصوصی‌سازی بابت سود سهام عدالت نپرداخته‌اند که در حال پیگیری قانونی است.


به گفته این مقام مسئول، در راستای برخورد با شرکت‌های متخلف، آن‌ها را مشمول ماده 48 و نامه‌نگاری کرده‌ایم و در تلاش هستیم که هر چه زودتر سود سهام عدالت آن‌ها پرداخت شود.


 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید

  • ناشناس

    اگراهرم قانونی داریدازآن استفاده وشرکت های یادشده رابه تمکین وادارکنید.وگرنه اینکه گفته شود"درتلاش هستیم..."متاسفانه بوی منت والتماس برای ادای یک حق قانونی می دهد.


روی خط رسانه