شمانیوز

بودجه ۴۵ تا ۶۰ میلیونی صرفا کفاف خرید تیبا و پراید می‌دهد. با بودجه ۸۰ تا ۹۰ میلیونی می‌توانید سمند و پژو ۴۰۵ بخرید. خرید سمند EF۷ و سورن بودجه ۹۰ تا ۱۰۰ میلیونی می‌خواهد و برای خرید پژو ۲۰۶ و پژو پارس باید بودجه ۱۰۰ تا ۱۱۰ میلیونی داشته باشید. دنا، آریو و پژو پارس LX بودجه ۱۱۰ تا ۱۲۰ میلیونی لازم دارند و بقیه خودرو‌های داخلی مثل پژو پارس اتوماتیک، دنا پلاس و... بالای ۱۳۰ میلیون سرمایه می‌خواهند.

به گزارش شمانیوز به نقل از فرارو : قیمت خودرو سال ۹۸ شاید حسابی سردرگمتان کرده باشد. حالا خیلی‌ها قیمت خودرو از دستشان دررفته و نمی‌دانند با بودجه ۹۰ میلیونی چه ماشین‌هایی می‌شود خرید. در این گزارش کامل توضیح داده‌ایم که با هر میزان پول، چه ماشین‌های داخلی می‌توان خرید. بودجه ۴۵ تا ۶۰ میلیونی صرفا کفاف خرید تیبا و پراید می‌دهد. اگر بخواهید بودجه را بیشتر کنید باید دست کم ۲۰ میلیون تومان پول جور کنید چرا که بین ۶۰ تا ۸۰ میلیون ماشین پیدا نمی‌شود. با بودجه ۸۰ تا ۹۰ میلیونی می‌توانید سمند و پژو ۴۰۵ بخرید. خرید سمند EF۷ و سورن بودجه ۹۰ تا ۱۰۰ میلیونی می‌خواهد و برای خرید پژو ۲۰۶ و پژو پارس باید بودجه ۱۰۰ تا ۱۱۰ میلیونی داشته باشید. دنا، آریو و پژو پارس LX بودجه ۱۱۰ تا ۱۲۰ میلیونی لازم دارند و بقیه خودرو‌های داخلی مثل پژو پارس اتوماتیک، دنا پلاس و... بالای ۱۳۰ میلیون سرمایه می‌خواهند.

بهترین خودرو‌های داخلی ۴۵ تا ۶۰ میلیونی
به گزارش فرارو؛ زمانی نه‌چندان دور با این سرمایه می‌توانستید ماشین‌هایی مثل مگان بخرید، اما خب اوضاع کلی فرق کرده و حالا با این سرمایه ماشینی جز پراید و تیبا پیدا نمی‌شود. الان سایپا ۱۳۱ در بازار ۴۵ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان قیمت دارد و اگر سراغ مدل ۱۳۲ بروید باید سه میلیون تومان بیشتر پول بدهید. اگر پیش از این نمی‌دانستید، احتمالا برایتان جالب باشد که پراید هاچ‌بک گران‌تر از پراید معمولی است. اگر علاقه خاصی به ماشین‌های کوچک و جمع‌و‌جور دارید تا موقع پارک دوبل کمترین مشکل را داشته باشید، باید برای خرید سایپا ۱۱۱ رقمی حدود ۵۱ میلیون تومان هزینه کنید. البته می‌توانید یکی دو میلیون تومان به این بودجه اضافه کنید و سراغ تیبا بروید. با ۵۳ میلوین تومان می‌توانید تیبا بخرید تا از این به بعد وقتی در خیابان در حال رانندگی هستید، تک تک عابران پیاده بلند فریاد نزنند «مستقیم»! باز هم اگر عاشق ماشین‌های کوچک هستید، باید هزینه بیشتری برای خرید تیبا ۲ کنید که قیمت آن این روز‌ها به ۵۸ میلیون تومان رسیده است.
 
 
تیبا و پراید تنها ماشین‌های سواری هستند که می‌توانید با بودجه کمتر از ۶۰ میلیون تومان بخرید. هرچند وانت آریسان گزینه دیگری از محصولات ایران خودرو است که ۵۴ میلیون قیمت دارد، اما بعید است بخواهید آن را برای استفاده روزانه و خانوادگی بخرید.

اگر ۴۰۰ هزار تومان بیشتر بودجه داشتید، اوضاع کمی بهتر می‌شد. چراکه با این پول می‌توانید بیخیال تیبا و پراید شوید با ۶۰ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان سراغ خرید ساینا بروید که به نظر ماشین بهتری می‌آید.

بهترین خودرو‌های داخلی ۶۰ تا ۸۰ میلیونی
دوست ندارم ناامیدتان کنم، اما اگر با بودجه ۶۰ تا ۸۰ میلیونی دنبال خرید ماشین هستید، تقریبا هیچ گزینه‌ای پیش روی شما نیست و باید به همان دسته پراید و تیبا برگردید. فقط احتمال دارید بعد از کلی گشتن بتوانید کوییک دنده‌ای بخرید که در بازار ۷۱ میلیون است، اما پیدا کردن آن به سادگی پیدا کردن پراید و تیبا نیست.

بهترین خودرو‌های داخلی ۸۰ تا ۹۰ میلیونی
یکم که بودجه را بالا ببرید، انواع گزینه‌ها روی میز می‌آید. نمونه‌اش ساینا اتوماتیک است که این روز‌ها ارزان‌ترین ماشین دنده اتومات در بازار به حساب می‌آید. برای خرید این خودرو باید ۸۲ میلیون تومان سرمایه داشته یاشید. اگر علاقه‌ای به محصولات سایپا ندارید، ایران خودرو گزینه‌های بیشتری جلوی رویتان می‌گذارد. نمونه‌اش پژو ۴۰۵ GLX است که خیلی‌ها آن را به عنوان خودرو خانواده می‌شناسند. پژو ۴۰۵ GLX در بازار با قیمت ۸۱ میلیون تومان پیدا می‌شود و اگر می‌خواهید از استرس گران‌شدن بنزین خلاص شوید، می‌توانید با دو میلیون تومان بیشتر و با ۸۳ میلیون تومان، سراغ خرید پژو ۴۰۵ GLX دوگانه‌سوز بروید. پژو ۴۰۵ SLX که موتور قوی‌تری نسبت به GLX دارد کمی گران‌تر است و با قیمت ۸۵ میلیون تومان فروخته می‌شود.
 
 

گزینه دیگری که با بودجه ۸۰ تا ۹۰ میلیونی می‌توانید سراغش را بگیرید، رانا LX است. یک خودرو ملی که به‌نظر آنقدر‌ها هم ملی نیست. رانا LX این روز‌ها در بازار با قیمت ۸۴ میلیون تومان فروخته می‌شود. سمند هم گزینه بدی نیست. در حال حاضر با ۸۵ میلیون تومان می‌توانید یک سمند LX بخرید. اگر سه میلیون تومان بیشتر داشتید، سراغ سمند EF۷ بروید. شاید هم علاقه خاصی به خودرو‌های جوان‌پسندانه داشته باشید. در این صورت ۸۵ میلیون بودجه لازم دارید تا با آن پژو ۲۰۶ تیپ ۲ بخرید. 

بهترین خودرو‌های داخلی ۹۰ تا ۱۰۰ میلیونی
شاید بخواهید سمند بخرید و از طرفی استرس گران‌شدن و سهمیه‌بندی بنزین اذیتتان می‌کند. برای خرید سمند EF۷ دوگانه‌سوز دیگر بودجه ۸۰ تا ۹۰ میلیونی کفاف نمی‌دهد و باید ۹۳ میلیون تومان برای خرید سمند EF۷ دوگانه‌سوز کد ۱۶ هزینه کنید. همچنین سمند سورن که دیگر توسط کارخانه فروخته نمی‌شود گزینه دیگری است که اگر پیدایش کردید سلام ما را به آن برسانید. سمند سورن آنطور که شنیده می‌شود تقریبا ۹۷ میلیون تومان قیمت داردریال، اما پیدا کردن آن در بازار به راحتی بقیه خودرو‌های داخلی نیست. 

به‌جز سمند دوگانه‌سوز دنبال هر ماشین دیگری بگردید، باید بگویم با بودجه ۹۰ تا ۱۰۰ میلیون گزینه دیگری پیش روی شما نیست و برای خرید خودرو یا باید به ماشین‌های ارزان‌تر رضایت بدهید، یا بودجه را بیشتر کنید. 

بهترین خودرو‌های داخلی ۱۰۰ تا ۱۱۰ میلیونی
چه‌کسی فکرش را می‌کرد یک روز برای خرید پژو پارس و پژو ۲۰۶ بیشتر از ۱۰۰ میلیون تومان سرمایه لازم باشد؟ حالا چند ماهی است که این اتفاق افتاده و اگر بخواهید سراغ خرید پژو پارس بروید باید ۱۰۱ میلیون تومان سرمایه داشته باشید. پژو پارس دوگانه‌سوز تقریبا سه میلیون گران‌تر است و برای خرید آن باید ۱۰۴ میلیون تومان پول بدهید. بهتر است با این بودجه سراغی از پژو پارس LX نگیرید، چون متاسفانه پولتان به خرید این خودرو نمی‌رسد. به جای آن می‌توانید ۱۰۳ میلیون تومان برای خرید پژو ۲۰۶ تیپ ۵ خرج کنید. پژو ۲۰۶ صندوق‌دار هم تقریبا همین قیمت است.
 
 

بهترین خودرو‌های داخلی ۱۱۰ تا ۱۲۰ میلیونی
حالا که تصمیم گرفتید بودجه را کمی زیاد کنید به بالای ۱۱۰ میلیون تومان برسانید، می‌توانید پژو پارس LX بخرید که این روز‌ها در بازار ۱۱۴ میلیون تومان قیمت دارد. با بودجه ۱۱۰ تا ۱۲۰ میلیونی، سایپا یک گزینه پیش روی شما گذاشته آن هم آریو دنده‌ای است که در بازار با قیمت ۱۱۰ میلیون تومان فروخته می‌شود. با همین پول می‌توانید دنا تیپ ۱ بخرید. دنا تیپ ۲ تقریبا چهار میلیون گران‌تر است و ۱۱۴ میلیون تومان قیمت دارد. اگر نمی‌توانید یا نمی‌خواهید بودجه را بیشتر کنید، بهتر است کلا در مورد قیمت دنا پلاس سوال نکنید. اینطوری صرفا اعصاب خودتان و نمایشگاه‌دار را خراب می‌کنید. 

بهترین خودرو‌های داخلی بالای ۱۳۰ میلیون
اگر ۱۲۰ میلیون تومان بودجه دارید و می‌خواهید سراغ خودرو‌های بهتر بروید، باید بیشتر از ۱۰ میلیون تومان پول جور کنید. چون بین ۱۲۰ تا ۱۳۰ میلیون تومان ماشین وجود ندارد. شاید ناراحت شوید، ولی باید بگویم خیلی از ماشین‌های داخلی بالای ۱۳۰ میلیون تومان قیمت دارند. مثلا آریو اتوماتیک ۱۳۳ میلیون تومان است، پژو پارس دنده اتوماتیک ۱۴۵ میلیون تومان و دنا پلاس تیپ ۱ حدود ۱۴۸ میلیون تومان است. دنا پلاس تیپ ۲ به بالای ۱۵۰ میلیون تومان رسیده و ۱۵۵ میلیون تومان قیمت دارد. قبل از اینکه خط بعد را بخوانید خودتان را برای شنیدن قیمت دنا پلاس توربو آماده کنید. این ماشین در بازار حدود ۱۷۵ میلیون تومان قیمت دارد. باور کنید این عدد هزینه لازم برای خرید خودرو خارجی و وارداتی نیست، بلکه برای خرید یک خودرو داخلی که از قضا تولید ملی است باید ۱۷۵ میلیون تومان پول بدهید!

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید


روی خط رسانه