شمانیوز

برای کمک به رونق تولید :

معاون وزیر کشور: این وزارتخانه برای کمک به رونق تولید، هفت مأموریت ویژه به استانداران و فرمانداران سراسر کشور ابلاغ کرده است.

به گزارش شمانیوز به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، آقای بابک دین پرست معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه ای وزیر کشور، پیش از ظهر امروز در پایان بازدید از چند طرح بزرگ تولیدی در شهرستان زرند افزود :این ماموریتهای ویژه شامل تلاش برای احیای واحدهای تولیدی راکد، جلوگیری از تعطیلی واحدهای فعال، کمک به واحدهای تولیدی که مشکل جدی دارند، تلاش برای برگشت واحدهای بدهکار که بانکها آنها را ضبط کرده اند به خط تولید، تکمیل واحدهای تولیدی دارای 60 درصد پیشرفت فیزیکی و کمک به حل مشکل طرحهای نیمه تمام دولتی و واگذاری آنها به بخش خصوصی است.

 

معاون امور اقتصادی وزیر کشور در حاشیه بازدید از مجتمع فولاد زرند ایرانیان افزود : سال گذشته به استان ها اعلام کردیم طرحهای بزرگ خود را که پیشرفت فیزیکی خوبی دارند اما به دلیل مشکلاتی به بهره برداری نرسیده اند به وزارت کشور اعلام کنند که در کل کشور 93 طرح  اعلام شد. وی افزود :در میان این 94 طرح ، 4 طرح با وجود پیشرفت فیزیکی صد در صد به بهره برداری نرسیده بودند که یکی از آنها کارخانه کک سازی زرند در استان کرمان بود که بیشترین حجم سرمایه گذاری را در بین این 4 طرح به خود اختصاص داده است.

 

آقای دین پرست با اشاره به اینکه سازمان حفاظت محیط زیست مانع بهره برداری از کارخانه کک سازی زرند شده است افزود: برای این 4 طرح یک هزار و 318 میلیارد تومان سرمایه صرف شده است و سوال بزرگ اینجاست که اگر طرحی مشکل زیست محیطی دارد چرا اجازه اجرای آن را می دهید ؟

 

معاون امور هماهنگی اقتصادی و توسعه منطقه ای وزیر کشور همچنین در حاشیه بازدید از کارخانه واگن سازی زرند گفت:این کارخانه ظرفیت خوبی دارد، اما با توجه به اینکه خریداران محصولات این کارخانه ، شرکتهای ملی و کشوری هستند به هماهنگی بیشتر در سطح ملی نیاز دارد تا تولید آن رونق بگیرد و زمینه اشتغال زیادی را فراهم کند.

 

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه ای وزیر کشور که دیشب وارد کرمان شد علاوه بر سفر به شهرستان زرند و بازدید از واحدهای تولیدی این شهرستان، امروز از کارخانجات و واحدهای تولیدی دارای مشکل در شهر کرمان نیز دیدن می کند.

 

شرکت در جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان و حضور در جمع فعالین واحدهای صنعتی و خدماتی در محل اتاق بازرگانی استان از جمله برنامه های آقای دین پرست در سفر به استان کرمان است.

 

توضیحات آقای دین پرست معاون امور اقتصادی وزیر کشور در گفتگو با آقای نجف پور خبرنگار صدا و سیما در زرند را در ویدئوی زیر ملاحظه بفرمائید : 

 

 
 
 

 

 

ابلاغ ماموریت ویژه به استانداران و فرمانداران

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید


روی خط رسانه