شمانیوز

رحمانی در مراسم افتتاحیه نخستین نمایشگاه فرصت های ساخت داخل تاکید کرد:

وزیر صنعت، معدن و تجارت در مراسم افتتاحیه نخستین نمایشگاه فرصت‌های ساخت داخل و رونق تولید گفت: با فعال شدن واحدهای فولادی کشور، واحدهای کوچک صنایع معدنی با شتاب بیشتری در مدار تولید قرار می گیرند.

به گزارش خبرنگار شمانیوز و به نقل از روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو): رضا رحمانی پیش از ظهر امروز در آیین افتتاح این نمایشگاه افزود: اگر صنعت و تولید فعال باشد آثارش فراگیر خواهد شد و راهکار اساسی حل مسایل کشورمان نیز در دنبال کردن این رویه است.

وی گفت: اگر تولید رونق بگیرد اشتغال ایجاد می شود و موضوعاتی مانند مالیات و روابط کارگر و کارفرما دارای نمود بیشتری خواهد شد.

رحمانی با بیان اینکه شکوفایی صنعت به دو بال فناوری و صادرات نیاز دارد، افزود: مردم باید احساس کنند که در جبهه جنگ اقتصادی داریم مبارزه می کنیم. جوانان متخصص و توانمند پای کار آمدند و باید از فرصت جوانان و توانمندی آنها در بخش های مختلف صنعتی استفاده کرد.

وزیر صنعت، معدن و تجارت تصریح کرد: جوانان ما افتخار کشور هستند و در همه عرصه ها می توانند افتخار بیافرینند. هدف، آغاز یک حرکت است، ۲۵ مهرماه سال قبل رهبر معظم انقلاب بزرگوارانه در خصوص ساخت داخل نکاتی را فرمودند و از همان روز با یک توان جدید حرکت هایی را انجام دادیم.

وی افزود: همایش روسای دانشگاه ها که در دانشگاه الزهرا به همت وزارت علوم برگزار شد و نمایشگاه فرصت های ساخت داخل و رونق تولید که امروز افتتاح شده است در راستای هم قرار دارد.

رحمانی تاکید کرد: همگان باید "ما میتوانیم و خودباوری" را که در فرمایشات امام و رهبری است باور کنیم و در جهت آن حرکت کنیم.

نقش انجمن ها در معرفی توانمندی ها

رحمانی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اهمیت بهره مندی از توان بخش خصوصی در معرفی توانمندی ها گفت: ۶ هزار واحد فناور مستقر در پارک های علم و فناوری ظرفیت خوبی است، در سه ماهه اول سال ۱۳۹۸ بیکاری فارغ التحصیلان دانشگاهی ۱.۴ درصد کاهش یافته است.

وی افزود: این نمایشگاه در واحدهای بزرگ تداوم داشته باشد، در واحدهای کوچک از طریق تشکل ها ادامه یابد، اطلاع رسانی دقیق انجام بشود.

رحمانی با اعلام اینکه انجمن ها، وب سایت های معرفی فرصت ها و توانمندی ها و نیازها را راه اندازی کنند اظهار کرد: متناسب با هر نمایشگاه تخصصی، پیوست ساخت داخل تهیه و تنظیم شود. رحمانی گفت: در سیاست های تجاری و وارداتی این برنامه را داریم که اگر کالایی به حد کافی ساخت داخل داشتیم، واردات آن را ممنوع کنیم.

وی ادامه داد: مجموعه ای را برای شناسایی کالاهای دارای امکان ساخت داخل به عنوان مرکز ساخت داخل راه انداختیم که به این امورات رسیدگی می کنیم.

خودکفایی در صنعت فولاد

وزیر صنعت، معدن و تجارت اعلام کرد: در صنعت فولاد به طور نسبی خودکفا هستیم، اما در دیگر حوزه نیاز به یک کار جهادی داریم.

رحمانی گفت: امیدوارم این نمایشگاه تاثیر خود را در صنایع مختلف داشته باشد و برپایی اینگونه نمایشگاه ها، قطعا مورد رضایت مقام‌ معظم رهبری و حمایت دولت خواهد بود.

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید

آنچه دیگران میخوانند :
    
    روی خط رسانه