شمانیوز

بازار این 2 محصول فولادی طی بازه مورد بررسی رونق خاصی نداشته است؛ البته در کوتاه مدت شاهد رشد قیمت بوده‌ایم؛ اما این روند صعودی دوام چندانی نداشت.

به گزارش خبرنگار شمانیوز و به نقل از فلزات آنلاین: همانطور که در نمودار 1 مشاهده می‌شود، بیلت فولاد در منطقه CIS در هفته نخست ماه ژوئن با قیمت 435 دلار به‌ازای هر تن فوب فروش رفت. این قیمت تا 13 ژوئن ثابت بود. از چهاردهم این ماه، قیمت این محصول فولادی به دلیل کاهش قیمت قراضه، افت 10 دلاری را به‌ازای هر تن فوب تجربه کرد. بیلت تا 19 ژوئن با قیمت 425 دلار فروش رفت.

در بیستم این ماه قیمت بیلت صعود قابل ملاحظه 15 دلاری را تجربه کرد و رقم 440 دلار برای آن ثبت شد. افزایش تقاضا، از دلایل اصلی این رشد قیمت یاد می‌شود. البته این صعود پایدار نبود و از 27 ژوئن قیمت‌ها مجددا وارد کانال نزولی شدند. این محصول در تاریخ یاد شده با قیمت 410 دلار به‌ازای هر تن فروش رفت. این قیمت تا پایان هفته دوم جولای ثابت ماند. فروش مقاطع ساختمانی در بازارهای نوظهور به دلیل تنش‌های تجاری میان اقتصادهای بزرگ دنیا همچون چین و ایالات متحده و انتظار کاهش نرخ بهره توسط فدرال رزرو، با رکود و کاهش همراه شد و حتی انتظار رشد مجدد قیمت‌ها در کوتاه مدت نمی‌رود.

همانطور که در نمودار قابل مشاهده است اسلب CIS در روز نخست کاری ژوئن یعنی سوم این ماه در محدوده قیمتی 445 تا 450 دلار به‌ازای هر تن فوب فروش رفت. این قیمت تا پایان هفته ثابت ماند. از یازدهم ژوئن حداکثر قیمت‌ اسلب، افت 5 دلاری در هر تن را تجربه کرد و تا بیست و چهارم این ماه هم ثابت بود. حداقل قیمت فروش اسلب CIS نیز در در تاریخ 11 ژوئن شاهد کاهش 5 دلاری به‌ازای هر تن فوب بود. این قیمت جدید تا 19 ژوئن ثابت ماند.

در ادامه حداکثر قیمت اسلب در 2 روز پایانی ماه ژوئن به 420 دلار به‌ازای هر تن کاهش یافت. حداقل قیمت فروش این محصول نیز در تاریخ 20 ژوئن افت قابل ملاحظه 22 دلاری داشت و با 418 دلار به‌ازای هر تن فروش رفت. این روند نزولی ادامه دار بود و در تاریخ 24 ژوئن به 411 دلار بر تن کاهش یافت. این محصول در 2 روز پایانی ماه ششم سال 2019 با قیمت 415 دلار به‌ازای هر تن فوب فروش رفت.

در روزهای نخست ماه جولای قیمت این محصول فولادی ثابت مانده بود و در ادامه و طی روز سوم، قیمت‌ها 5 دلار بر تن افزایش یافت. این روند تا 12 جولای ثابت ماند. افت تقاضا را باید از دلایل اصلی این بازار بی‌رونق اسلب در ماه ژوئن و نیمه نخست ماه جولای عنوان کرد.

بیلت

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید


روی خط رسانه