شمانیوز

قائم مقام وزیر ارتباطات قطر از استارت‌آپ‌های ایرانی برای حضور در ایجاد زیرساخت‌های مورد نیاز جام جهانی ۲۰۲۲ دعوت کرد و گفت که این کشور با ایران در زمینه‌های مختلف همکاری دارد اما همکاری‌ در حوزه ICT بسیار کم بوده که باید از این به بعد بیشتر شود.

به گزارش شمانیوز به نقل از روابط عمومی مخابرات ایران، امروز در نشست خبری بیست و پنجمین نمایشگاه بین‌المللی الکامپ قائم مقام وزیر ارتباطات قطر به پیشرفت چشمگیر ایران در حوزه آی‌سی‌تی و استارت‌آپی اشاره کرد و گفت:

 

«سطح ICT ایران نسبت به چهار سال گذشته که از ایران بازدید کرده‌ام، رشد بسیار خوبی داشته است. قطر و ایران در حوزه‌های نفتی و گازی سال‌هاست که با یکدیگر همکاری دارند اما تا کنون همکاری‌های بسیار کمی در حوزه ای‌سی‌تی داشته‌اند که باید گشترش پیدا کند.»

 

او همچنین به چالش‌های مشترک میان دو کشور در حوزه دانش ICT اشاره کرد و گفت که دانش آکادمیک در ایم زمینه در هر دو کشور با مشکلاتی روبروست و همکاری های میان دو کشور می‌تواند تاثیرات بسیار مثبتی در این زمینه داشته باشد. قائم مقام وزیر ارتباطات قطر با اشاره به اینکه قطر میزبان جام جهانی آینده خواهد بود، افزود:

«ما در زمینه زیرساختی برای برگزاری جام جهانی آینده با مشکلات بسیاری روبرو هستیم و برای رفع آنها از حضور استارت‌آپ‌های ایرانی بسیار استقبال می‌کنیم.»

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید

تبلیغات متنی

روی خط رسانه