شمانیوز

با بهره برداری از این سیستم ، شارژ آهن اسفنجی با درصد بالا، بصورت مداوم، با سرعت شارژ قابل کنترل و مجهز به سیستم توزین انجام می گیرد.

به گزارش خبرنگار شمانیوز و به نقل از روابط عمومی مجتمع فولاد صنعت بناب: به منظور افزایش بهره وری درکوره های القائی ، طراحی و ساخت سیستم شارژ آهن اسفنجی توسط پرسنل جوان و متخصص این مجتمع در واحد های فنی مهندسی و تولید بهره برداری انجام شد.

در طراحی و استفاده از این سیستم به جهت ماهیت شارژ مداوم آهن اسفنجی در کوره های القائی، انتظار می رود که پرتن مصارف انرژی و مواد افزودنی به کوره کاهش یافته و عمر مواد نسوز نیز بهبود یابد .

شایان ذکر است که  کلیه مراحل طراحی ، ساخت و اجرای اتوماسیون این سیستم توسط مهندسین این شرکت انجام شده و انتظار می رود اجرایی کردن این سیستم باعث کاهش هزینه های تولیدی کوره های القائی گردد.

مجتمع فولاد صنعت بناب در حال حاضر با دو واحد ذوب و ریخته گری و 7 خط نورد به عنوان بزرگترین تولید کننده بخش خصوصی کشور در حال فعالیت است که میلگرد از سایز 8 الی 32 در گریدهای مختلف ، تیرآهن، نبشی و ناودانی را مطابق با استاندارهای جهانی تولید و سبد کامل محصولات فولادی را  روانه بازارهای داخلی و خارجی می کند.

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید


روی خط رسانه