شمانیوز

مدیرعامل بیمه سامان مطرح کرد؛

احمدرضا ضرابیه مدیرعامل بیمه سامان گفت:صنعت بیمه در سال بیش از ٢٠ درصد رشد دارد ولی برای رسیدن به رقم ضریب نفوذ ٧ درصدی نیاز به میان بر داریم که از نظر ما این میان بر حمایت و توسعه استارتآپ هاست.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری شمانیوز ،احمدرضا ضرابیه مدیرعامل بیمه سامان در نشست خبری امروز خود با اصحاب رسانه رسیدن به ضریب نفوذ ٧ درصدی را حمایت از استارت آپ‌ها عنوان کرد و گفت:  ضریب نفوذ بیمه در کشور درحال حاضر ٢.٣ درصد است  و با اشاره به هدفگذاری و رسیدن ضریب نفوذ بیمه به ٧ درصد در پایان برنامه ششم توسعه، صنعت بیمه استعداد دیجیتالی شدن و تحول دیجیتال را دارد.

وی همچنین اظهارداشت: صنعت بیمه در سال بیش از ٢٠ درصد رشد دارد ولی برای رسیدن به رقم ضریب نفوذ ٧ درصدی نیاز به میان بر داریم که از نظر ما این میان بر حمایت و توسعه استارتآپ هاست.

احمدرضا ضرابیه با بیان این نکته که  رشد صنعت بیمه در سال بین ٢٠ تا ٢٥ درصد است، رشد ٥٣ درصدی شرکت بیمه سامان را در سال گذشته نشان دهنده افزایش سهم از بازار این شرکت خواند و گفت: بر اساس پیش بینی های صورت گرفته، تولید حق بیمه این شرکت در سال جاری 100 درصد افزایش خواهد داشت.

وی با اشاره به بررسی یک میلیون و ٢٨٠ هزار پرونده خسارت در سال گذشته از سوی شرکت و پرداخت ٤٥٠ میلیارد تومان خسارت خبر داد و اظهار داشت: نسبت خسارت شرکت بیمه سامان در سال گذشته در مجموع 47 درصد محاسبه شد که این نسبت در رشته شخص ثالث 39 درصد و در رشته درمان 88 درصد بوده است.

مدیرعامل بیمه سامان به سرمایه گذاری زیاد این شرکت در رشته درمان به ویژه درمان انفرادی و خانواده اشاره کرد و ادامه داد: یک شرکت کمک رسان هم در بخش درمان ایجاد کرده ایم و امیدواریم با ارزیابی و مدیریت ریسک و همچنین انتخاب بیمه شدگان، علاوه بر ارائه خدمات بهتر، نسبت خسارت این رشته را هم کاهش دهیم.

ضرابیه با بیان این نکته که توانگری مالی بیمه سامان در سال ٩٦، معادل ١٣٢ درصد و سطح یک بود که در سال گذشته موفق شدیم در سطح یک باقی بمانیم، افزود: در پی آن هستیم  که توانگری مالی بیمه سامان را در پایان سال ٩٨ به ١٨٠ درصد برسانیم.

وی با تاکید بر این نکته که مجمع عممی  بیمه سامان روز ٢٧ تیرماه برگزار شده و عملکرد و صورت‌های مالی شرکت به تصویب رسیده است، سود  قابل تقسیم هر سهم این شرکت را ٣١٧ ریال و سود پرداختی به هر سهم را ١٠٠ ریال اعلام کرد که در روز مجمع به حساب صاحبان سهام واریز شده است.

مدیرعامل بیمه سامان اظهار داشت: ما همچنین درخواست برگزاری مجمع فوق العاده را برای افزایش سرمایه از ١٥٠ میلیارد تومان به ٢٥٠ میلیارد تومان از محل مطالبات سهامداران، آورده نقدی و سود انباشته ارائه کرده ایم که این مجمع بعد از موافقت نهادهای ناظر برگزار خواهد شد.

مدیرعامل بیمه سامان، بازار هدف این شرکت را طراحی محصول منطبق با نیازهای خانوارهای ایرانی عنوان کرد و گفت: می‌خواهیم علاوه بر بیمه‌ها زندگی و عمر و سرمایه گذاری، ریسک‌های منازل مسکونی و حتی موبایل و تبلت و درمان خانوارها را تحت پوشش قرار دهیم.

وی با بیان این نکته که بیمه سامان در حال تبدیل از یک شرکت به شکل پلتفرم است، تصریح کرد: ایجاد کارخانه نوآوری پلنت را با همین هدف مورد حمایت قرار دادیم که یک شتاب دهنده در حوزه استارتآپ ها است. 

ضرابیه گفت: این شرکت ظرفیت پذیرش ١٠٠ استارتآپ را دارد و در حال حاضر ١٢ استارتآپ در آن فعال هستند.

مدیرعامل بیمه سامان اظهار داشت: برخی از این شرکت ها در زمینه بهداشت و درمان (شمارش ضربان قلب، تعداد گام های فرد طی روز و ...)، بازدید اولیه بیمه بدنه خودرو و صدور برخط بیمه ثالث و ... فعال هستند.

ضرابیه با تاکید بر این نکته که استارت آپ ها می توانند با استفاده از فناوری، باعث تحول در صنعت بیمه شوند، تصریح کرد: صنعت بیمه برای بقای خود چاره ای جز حرکت در مسیر دیجیتالی شدن ندارد.

ضرابیه اعلام کرد که مجوز جدیدی از بیمه مرکزی برای یک محصول جدید گرفته ایم که براساس آن دارندگان بیمه های عمر و سرمایه گذاری می‌توانند به طور شفاف علاوه بر پوشش‌های بیمه ای، گزینه‌های شفافی برای سرمایه گذاری پیدا کنند.

وی توضیح داد که بیمه گزاران حق دارند بدانند که سرمایه آنها با چه نرخی و در کجا سرمایه گذاری شده است.

ضرابیه خاطرنشان کرد: شرکت های بیمه گزینه خوبی برای سهامداران هستند. شاید بازدهی این صنعت نسبت به سایر صنایع پایین‌تر باشد اما باید توجه داشت که مدیران بیمه ای روزانه در حال مدیریت ریسک هستند بنابراین سرمایه گذاری در صنعت بیمه یک سرمایه گذاری کم ریسک محسوب می شود.

وی سامانه سنهاب بیمه مرکزی را یک شاهکار توصیف کرد و افزود: سنهاب حتی در مقایسه با سامانه های مشابه در کشورهای پیشرفته بسیار بهتر است و به ما در ارائه و تدوین تحلیل های درست کمک شایانی می‌کند.

ضرابیه همچنین اعلام کرد که بیمه سامان جزو آن دسته از شرکت هایی که برای شرکت خودروسازی سایپا بیمه نامه خودروهای صفر کیلومتر صادر می‌کردند، نبوده و طلبی از این شرکت ندارد.

 

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید


روی خط رسانه