شمانیوز

معاون پارلمانی ریاست جمهوری خبرداد :

معاون پارلمانی ریاست جمهوری از در دستور کار قرار گرفتن تشکیل وزارت بازرگانی در دولت خبر داد.

به گزارش شمانیوز به نقل از شاتا، حسینعلی امیری در نشست شورای معاونین و مدیران کل امور مجلس وزارتخانه ها و دستگاه های مختلف صبح امروز به میزبانی وزارت صنعت و در حاشیه نمایشگاه فرصت های سرمایه گذاری ساخت داخل و رونق تولید برگزار شد، با اعلام این خبر گفت: تشکیل وزارت بازرگانی در اولویت برای دولت و رییس جمهور است .

 

اوادامه داد : پیش از این تشکیل این وزارت با ارایه طرحی از سوی نمایندگان در کمیسیون اجتماعی مطرح و تصویب شد، اما پس از آن دولت از هیات رییسه مجلس خواست که اجرای این طرح به دلیل اینکه امادگی برای تشکیل وجود ندارد به زمان دیگری موکول شود تا تمهیدات برای آن انجام شود.

 

معاون پارلمانی رئیس جمهور با اشاره به اینکه انسجام در بخش بازرگانی وجود ندارد، توضیح داد: بخش بازرگانی به صورت پراکنده از سوی دستگاه های مختلف پیگیری می شود و از این رو نظام توزیع با مشکلات زیادی روبرو شده است.

 

امیری ادامه داد: هیچ دستگاهی در کشور مخالف تشکیل این وزارتخانه نیست و دستور رییس جمهور برای تشکیل این وزارت به جد پیگیری می شود، اگرچه تعدادی از نمایندگان مجلس، به دلایل کارشناسی و برخی بدلایل سیاسی مخالف ‌این طرح هستند.

 

معاون پارلمانی ریاست جمهوری از نمایندگان پارلمانی دستگاه ها و وزارتخانه های مختلف خواست که در این زمینه با نمایندگان مجلس مذاکرات کنند و با دلایل کارشناسی انها را متقاعد کنند که‌ به این طرح در صحن علنی مجلس رای بدهند.

 

امیری بحضور منظم وزا در مجلس و دیدار با نمایندگان مختلف و کمیسیون های مربوطه را مورد تاکید قرار داد و از معاونان پارلمانی خواست که حضور مقتدرتری درمجلس داشته باشند.

 

او‌ به اصلاح‌ ایین نامه داخلی مجلس در سال گذشته و تبدیل ان به طرح اشاره کرد و گفت: بر اساس این قانون اکر چه دارای اشکالاتی است و خلاف قانون اساسی است، باید کزارش ۶ ماهه به مجلس از سوی دستگاه ها ارایه شود.

 

او خطاب به معاونان پارلمانی گفت: دولت دارای مسئولیت های جمعی است و طرح هایی که نمایندگان مجلس تایید می کنند، دستکاه ها دارای حق نظر و رای هستند و باید مکاتبات نمایندگان در این زمینه به موقع از سوی دستگاهها پاسخ داده شود.

 

او ادامه داد: دستگاه ها نباید وظایف بخشی خود را الویت قرار دهند و زیبنده است که هم افزایی در مجموعه دولت انجام شود.

 

یاداور می شود، در این نشست معاونان پارلمانی جدید تعدادی از دستگاه ها معرفی شدند.

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید


روی خط رسانه