شمانیوز

معاون وزیر و رئیس هیات عامل ایدرو در نشست مدیران ارتباط با صنعت دانشگاه و پژوهشگاه های کشور :

رئیس هیات عامل ایدرو در نشست مدیران ارتباط با صنعت دانشگاه و پژوهشگاه های کشور از آنان خواست به صنعت اعتماد کنند، چرا که دانشگاه ها همیشه ارزش آفرین هستند و این ارزش آفرینی از مسیر صنعت تقویت می شود.

به گزارش شمانیوز به نقل از شاتا، در نشست مدیران ارتباط با صنعت دانشگاه و پژوهشگاه های کشور در سومین روز از نخستین نمایشگاه فرصت های ساخت داخل و رونق تولید راه های بهبود ارتباط صنعت و دانشگاه بررسی شد.

 

رئیس هیات عامل ایدرو در این نشست تخصصی، دانشگاه ها را به عنوان یکی از پایه ها و عناصر اصلی زنجیره تولید و نهضت ساخت داخل دانست و افزود: تحریم ها علاوه بر تهدید برای فضای کسب و کار کشور، یک فرصت استراتژیک هم برای صنعت کشور به حساب می آیند.

 

محدباقر عالی افزود : عمق ارزبری صنعت، به ویژه صنعتی که دارای اهمیت استراتژیک از ابعاد مختلف برایمان ملموس نبود ارزبری صنعت خودرو بود.

 

عالی با اشاره به استراتژی ۷گانه وزارت صمت در سال رونق تولید که محور اول آن تعمیق ساخت داخل است ، گفت : این برنامه ها بسته تئوریک استفاده از تهدید تحریم و تبدیل آن به فرصت است.

 

وی با اشاره به برگزاری نخستین نمایشگاه فرصت های ساخت داخل و رونق تولید گفت : اگرچه تلاش شده بسیاری از نیازمندیها احصاء شود ولی هنوز جای کار بسیاری برای کامل شدن این مهم وجود دارد.

 

وی از دانشگاه ها خواست به صنعت اعتماد کنند چرا که دانشگاه ها همیشه ارزش آفرین هستند و این ارزش آفرینی از مسیر صنعت تقویت می شود.

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید


روی خط رسانه