شمانیوز

دکتر حسین مهری از نخستین نمایشگاه «فرصت‌های ساخت داخل و رونق تولید» در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران بازدید کرد.

به گزارش شمانیوز به نقل از پایگاه اطلاع رسانی بانک صنعت و معدن، دکتر حسین مهری رییس هیات مدیره و مدیرعامل این بانک امروز بیست و نهم تیرماه از این نمایشگاه که با هدف ارائه نیازمندی‌های صنایع کشور و موضوعات داخلی سازی و رونق تولید برگزار می شود بازدید کرد و در نخستین میز تخصصی تعمیق ساخت داخل در صنعت خودرو که در محل این نمایشگاه با حضور دکتر رضا رحمانی وزیر صنعت،معدن و تجارت تشکیل شد، حضور یافت.

 

وی در جریان بازدید از غرفه های مختلف این نمایشگاه و گفتگو با کارآفرینان و صنعتگران اظهار داشت: برگزاری چنین نمایشگاه هایی سبب بهره مندی تولیدکنندگان از فرصت به کارگیری تجهیزات و قطعات ساخت داخل خواهد بود که با هزینه کمتر در داخل کشور تولید می شود.

 

دکتر مهری افزود: استفاده از دانش و توان شرکت های دانش بنیان و نوآور نقش بسیار ارزنده ای در زنجیره تامین صنایع خواهد داشت و امکان آشنایی بیشتر کارآفرینان با مراکز تولید علم و فناوری را فراهم خواهد ساخت.

 

مدیرعامل بانک صنعت و معدن خاطرنشان کرد: برای جلوگیری از خروج ارز از کشور و کاهش ریسک تولیدکنندگان لازم است پیوند بین صنایع مختلف تقویت شود تا با تکیه بر پتانسیل شرکت های داخلی نیازهای صنایع بزرگ و حیاتی تامین شود و این نمایشگاه فرصت کم‌نظیری برای کارآفرینان داخلی برای همکاری با صنایع فرادستی است.

 

همچنین دکتر مهری از غرفه بانک صنعت و معدن در سالن 38B این نمایشگاه بازدید کرد.

 

مجری این نمایشگاه سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران (ایدرو) است و علاوه بر آن وزارت صنعت، معدن و تجارت، وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، مرکز همکاری های تحول و پیشرفت ریاست جمهوری و صندوق نوآوری و شکوفایی و صندوق‌های حمایتی جزو همکاران برگزاری این نمایشگاه هستند.

 

۹ انجمن تخصصی صنایع و چهار صندوق حمایتی با هدف ارائه تسهیلات به فعالان حوزه نهضت ساخت داخل در این نمایشگاه حضور دارند.

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید


روی خط رسانه