شمانیوز

عیسی امامی، عضو هیات مدیره بانک قرض الحسنه مهر ایران در دیدار با استاندار اصفهان گفت: هدف اصلی این بانک ارائه خدمت به آحاد جامعه و کمک به اقشار آسیب پذیر است.

به گزارش شمانیوز به نقل از روابط عمومی بانک قرض الحسنه مهرایران، عیسی امامی، در دیدار با استاندار اصفهان، ضمن ارائه گزارش عملکرد بانک، فعالیت در حوزه های اشتغال، کارآفرینی، حمایت از کالا و خدمات ایرانی و رونق کسب و کار را باهدف سیاست های مسئولیت اجتماعی و تلاش برای ترویج سنت قرض الحسنه تشریح کرد.

 

امامی، در نشست با عباس رضایی استاندار اصفهان و در جمع خبرنگاران، با اشاره به اخذ مجوز دائمی شدن فعالیت بانک قرض الحسنه مهر ایران به توضیحات کاملی در خصوص حوزه های فعالیت قرض الحسنه اعم از: اشتغال زائی و کارآفرینی، ازدواج، حمایت از تولید، رونق کسب و کار و حمایت از مددجویان سازمان های حمایتی (بنیاد برکت، کمیته امداد، بهزیستی) پرداخت.

 

وی افزود: بانک قرض الحسنه مهر ایران با استقبال مردم از این سنت نیکوی قرض الحسنه و با وجود شرایط دشوار اقتصادی در دو سال اخیر، طی سالهای ۹۶ و ۹۷ به ترتیب به میزان ۸۲ و ۵۵ درصد رشد منابع داشته است.

 

عضو هیات مدیره بانک قرض الحسنه مهرایران ادامه داد: این بانک در دوره ی ۱۱ ساله موفق به جذب شش میلیون و ۷۳۶ هزار مشتری شده که سهم آن در دوسال اخیر دومیلیون و ۱۶۲هزار نفر معادل ۳۲ درصد است.

 

وی گفت: این بانک در سال جاری توانسته است با طرح های تسهیلاتی متنوع، ضمانت آسان و کارمزد صفر تا۴درصد و با هدف اصلی کمک به اقشار آسیب پذیر جامعه و تعامل با سازمان های حمایتی نظیر: کمیته امداد، بهزیستی، خیریه ها و بنیاد برکت به نیازمندان کمک کند.

 

عیسی امامی خاطرنشان کرد: طرح همیاران مهر به صورت انفرادی و گروهی برای کارکنان سازمان ها و یا افراد یک خانواده قابل اجرا می باشد که می توانند مبلغی را در مسیرهای مختلف جهت کمک به نیازمندان اعم از (حمایت از زنان سرپرست خانوار، حمایت از اشتغال زندانیان آزاد شده، درمان، کمک به مناطق محروم، اشتغال جوانان، تحصیل ) صلح نمایند و بانک قرض الحسنه مهر ایران مجری پرداخت تسهیلات به نیازمندان در عرصه های مختلف می باشد و این چرخه پرداخت تسهیلات مادام در گردش است.

 

وی اظهار داشت: استان اصفهان ، دومین استان پس از تهران در نقدینگی می باشد و دارای پتانسیل های زیادی در راستای ترویج سنت قرض الحسنه است که این مهم مستلزم معرفی خدمات بانک قرض الحسنه مهر ایران توسط سازمان های اجرائی و مردم نهاد به مجموعه ها و ادارت می باشد.

 

در ادامه، عباس رضائی استاندار اصفهان نیز گفت: حمایت از صنایع پیشرفته درمانی و پزشکی برای مثال در بحث پلاسمای خون از جمله ضروریات استان اصفهان به شمار می رود و در این زمینه بانک ها می بایستی مجموعه های مرتبط با این مقوله ها را مورد حمایت خود قرار دهند.

 

وی اظهار داشت: ظرفیت بالا و توانمندی های شرکت های خصوصی در استان اصفهان و اشتغال زائی در وضعیت خوبی قرار دارند و در آینده ای نزدیک جلساتی با مدیر شعب استان اصفهان در راستای اطلاع رسانی طرح های قابل ارائه بانک قرض الحسنه مهر ایران به شرکت ها و سازمان ها برگزار خواهد شد.

 

 

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید


روی خط رسانه