شمانیوز

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای گفت: رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس شکوایه ای به مقام معظم رهبری و رئیس مجلس درباره نقض قانون انتزاع و سلب اختیارات وزارت جهاد کشاورزی در امور بازرگانی نوشته و بیشتر نمایندگان مجلس مخالف این اقدام دولت هستند.

به گزارش شمانیوز و به نقل از تسنیم؛ جلال محمودزاده عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: انتقال اختیارات بازرگانی وزارت جهاد کشاورزی به وزارت صنعت، معدن و تجارت مورد تایید نمایندگان مجلس نیست زیرا این قانونی بود که بعد از مدت ها کار کارشناسی تبدیل به قانون انتزاع ( تمرکز وظایف بخش کشاورزی) شد.

وی افزود: رئیس کمیسیون کشاورزی  مجلس شورای اسلامی در این ارتباط نامه ای به مقام معظم رهبری و رئیس مجلس نوشته است  که قانون انتزاع با توجه با کار کارشناسی به  وزارت جهاد کشاورزی واگذار شده بود و انتقال این وظایف به وزارت صنعت، معدن و تجارت  به مصلحت کشور نیست.

    بیشتر بخوانید

        اختیارات وزارت جهادکشاورزی در حوزه بازرگانی به وزارت صمت منتقل شد/تعلیق 2ساله قانون انتزاع

نماینده مردم مهاباد در مجلس  شورای اسلامی ادامه داد: در تمام دنیا تولید و بازرگانی در یک وزارتخانه قرار دارد در غیر این صورت، در بحث میزان تولید و مصرف، واردات، صادرات و تنظیم بازار دوگانگی ایجاد و منجر به بروز نوسانات می شود.

وی تصریح کرد: در سال رونق تولید باید از تولیدات کشور حمایت شود اما این تصمیم دولت منجر به واردات بی رویه است زیرا وزارت صنعت، معدن و تجارت برای رفع مشکلات بازار به سراغ واردات خواهد رفت.

محمود زاده گفت: گرفتن اختیارات بخش بازرگانی از وزارت جهاد کشاورزی و انتقال آن به وزارت صنعت به طور کامل به ضرر بخش کشاورزی است و درباره آن با نمایندگان مجلس صحبت نشد و بیشتر آنها مخالف این امر هستند.

وی اظهار داشت: لغو قانون انتزاع تقصیر وزیر جهاد کشاورزی نیست زیرا خود این وزارتخانه نیز مخالف این امر بود اما این امر تصمیم رئیس جمهور بوده و این تقصیر بر گردن وی است.

محمود زاده گفت: رئیس جمهور ابتدا برای تشکیل وزارت بازرگانی لایحه داده بود اما زمانی که دید این امر رای نمی آورد آن را پس گرفت و بدون نظر وزارت جهاد کشاورزی برای این امر اقدام کرد.

 

 

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید


روی خط رسانه