شمانیوز

تعداد کل ثبت نام کنندگان در بانک اطلاعات نخبگان صندوق بازنشستگی کشوری در حال حاضر به 7 هزار و 77 نفر می رسد.

به گزارش شمانیوز به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل صندوق بازنشستگی کشوری، بانک اطلاعات نخبگان این صندوق با هدف جمع آوری اطلاعات و آمار مربوط به بازنشستگان تحت پوشش با فعالیت های ویژه در شش محور مختلف راه اندازی شده تا هر ساله و مصادف با 25 ذی الحجه در مراسم بزرگداشت روز خانواده و تکریم بازنشستگان از بازنشستگان برگزیده و نخبه ملی و استانی این صندوق در سراسر کشور تجلیل شود.

 

براساس آمار منتشر شده تاکنون 851 نفر در محور کارآفرینی و ایجاد اشتغال، هزار و 918 نفر در محور علوم و آموزش و پژوهش، هزار و 348 نفر در محور فعالیت های اجتماعی و عام المنفعه، 801 نفر در محور فعالیت های فرهنگی و هنری، 640 نفر در محور فعالیت های ورزشی و تندرستی و هزار و 519 نفر نیز در محور ایثار و فداکاری اطلاعات و مستندات خود را در سامانه و بانک اطلاعات نخبگان صندوق بازنشستگی ثبت کرده اند.

 

در سال های گذشته، چهره های شاخصی چون ژاله آموزگار (ادیب و اسطوره شناس)، علی اکبر فرهنگی (استاد علوم ارتباطات)، ایرج راد (بازیگر و کارگردان تئاتر)، مسلم بهادری (پزشک نام آور کشور) و دیگر چهره های ماندگار فرهنگ، علوم و فنون از میان بازنشستگان کشوری به عنوان نخبگان بازنشسته با حضور مقامات کشوری مورد تقدیر قرار گرفته اند.

 

این سامانه هر ساله پیش از برگزاری همایش 25 ذی الحجه بر روی سایت صندوق بازنشستگی کشوری بازگشایی و در دسترس قرار می گرفت که قرار است از امسال این سامانه به طور کامل فعال شده و امکان ثبت اطلاعات یا ویرایش اطلاعات بازنشستگان نخبه و فرهیخته در طول سال فراهم شود.

 

صندوق بازنشستگی کشوری بیش از یک میلیون و 424 هزار حقوق بگیر از دستگاه های دولتی چون آموزش و پرورش، وزارت بهداشت و سایر دستگاه های اجرایی دارد.

 

  آیا این خبر مفید بود؟
  جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید

  آنچه دیگران میخوانند :
   
   روی خط رسانه