شمانیوز

به همت مدیریت حراست و آموزش برگزار شد؛

اولین دوره آموزش پدافند غیر عامل برای 100 نفر از کارکنان شعب استان تهران در سالن اجتماعات ساختمان سعدی شرکت بیمه دانا برگزار شد.

به گزارش شمانیوز به نقل از روابط عمومی بیمه دانا، در این دوره آموزشی که به همت و تلاش مدیریت‌های حراست و آموزش، توسط دکتر طاهری مشاور سازمان پدافند غیر عامل و مدرس دانشگاه های امام حسین(ع) و مالک اشتر برگزار شد، ضمن ارائه تعریف از پدافند غیرعامل، راهبردهای دفاع غیر عامل و بررسی انواع تهدیدات ممکن در دوران کنونی، به مهم‌ترین فرازهای این بحث که در خصوص کاهش آسیب‌پذیری بود، پرداخته شد.

 

 طاهری در این دوره آموزشی با تشریح سرفصل‌های مهم پدافند غیر عامل همچون اهداف، اصول حاکم، مفهوم، سیر تکاملی و کارکرد‌های دفاع غیرعامل، بر ضرورت توجه بیشتر به مقوله آموزش به منظور آگاهی و حفظ و ارتقاء امنیت اطلاعات درون سازمانی تاکید کرد.

 

 وی، هوشمندی، آمادگی، مدیریت جهادی، پایداری و خلاقیت و نوآوری را از اصول حاکم بر پدافند غیرعامل عنوان و تاکید کرد: حفاظت از جان مردم، حفاظت از زیرساخت‌های حیاتی کشور و حفاظت از فضای سایبری از جمله کارکردهای دفاع غیر عامل محسوب می‌شود.

 

 در این دوره آموزشی، کاهش آسیب‌پذیری، افزایش بازدارندگی، تسهیل مدیریت بحران، ارتقاء پایداری ملی و تداوم فعالیت های ضروری از راهبردهای اصلی دفاع غیرعامل عنوان و با اشاره به انواع تهدیدات موجود در شرایط کنونی، به ارائه راهکارهای مدیریت بحران و مقابله با اقدامات احتمالی دشمن پرداخته شد.

 

گفتنی است: حفظ سرمایه های‌کلان، تحلیل آسیب‌پذیری، حفظ توان خودی و خدمت‌رسانی، بالا بردن توان دفاعی، افزایش آستانه مقاومت در مقابل تهدیدات و توزیع ثروت و سرمایه‌های ملی کشور، از مهم‌ترین روش‌های کم کردن آسیب به شمار می‌رود.

 

شایان ذکر است: طبق برنامه‌ریزی انجام شده توسط مدیریت های مذکور، در نظر است دوره فوق برای تمامی پرسنل شاغل در استان تهران برگزار شود.

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید