شمانیوز

مرتضی یزد خواستی، مدیرعامل شرکت صبا فولاد خلیج فارس در گفت‌و‌گویی با اشاره به چالش پیش روی صنعت فولاد در زمینه تامین مواد اولیه گفت: شرکت صبا فولاد خلیج فارس به دنبال افزایش ظرفیت است و بزرگ‌ترین چالش پیش روی ما برای افزایش ظرفیت بحث تامین مواد اولیه است. در حال حاضر حدود 85 درصد ظرفیت ما تکمیل شده است و طی برنامه‌ریزی‌های انجام شده درصدد هستیم که این میزان را به 100 درصد برسانیم.

به گزارش خبرنگار شمانیوز و به نقل از معدن نیوز: یزدخواستی اظهار داشت: مهم‌ترین چالش پیش روی فولادسازان تامین مواد اولیه است و خوشبختانه با پیگیری‌ها و مجوزی که وزارت صمت هفته گذشته صادر کرد گندله‌سازان درصدد هستند تا همکاری لازم را در جهت تامین مواد اولیه ما انجام دادند دهند و با پیگیری وزارتخانه مشکل تامین مواد اولیه برای فولادسازان در حال حل شدن است و به رفع این چالش خوش‌بین هستیم.

مدیرعامل شرکت صبا فولاد خلیج فارس در ادامه چالش دیگر این شرکت را مشکلات مربوط با شرکت‌های خارجی دانست که با آن‌ها همکاری دارند و بیان کرد: در حال پیگیری به منظور رفع این مشکلات هستیم و امیدواریم که به زودی این چالش‌ها را برطرف نماییم.

یزد خواستی در روز عید سعید قربان و از محل کارخانه اظهار داشت: ما به دنبال این هستیم که در اسرع وقت به اهداف و برنامه‌های تعیین شده دست یابیم، به همین دلیل علی‌رغم اینکه امروز تعطیل بود اما پرسنل این کارخانه به منظور دستیابی به اهداف و کیفیت مطلوب مشغول فعالیت هستند. طی جلساتی که در روز عید قربان در کارخانه برگزار شد به دنبال افزایش ظرفیت مرحله به مرحله هستیم.

مدیرعامل شرکت صبا فولاد خلیج فارس ادامه داد: خوشبختانه تست pvc انجام شد و مراحل مختلف را طی کردیم تا انشااله بتوانیم با این اقدامات ظرف 2 ماه آینده ظرفیت تولید را افزایش دهیم.

صنعت فولاد کشور به عنوان یک صنعت مهم و استراتژیک در اقتصاد کشور علی رغم مشکلات و چالش‌های پیش روی خود فعالانه و حتی در روزهای تعطیل به انجام امور می‌پردازد. معدن نیوز برای تمامی مدیران و کارگرانی که برای اعتلای صنعت به ویژه فولاد در تلاش هستند آرزوی توفیق دارد.

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید

تبلیغات متنی

روی خط رسانه