شمانیوز

یک کارشناس‌صنعت خودرو :

یک کارشناس اقتصادی:در طول چند ماه گذشته وزارت صمت در یک همکاری گسترده و تنگاتنگ با دستگاههای نظارتی توانسته برخی گلوگاههای فساد در صنعت خودرو را شناسایی و با آن برخورد کند.

یک کارشناس خودرو در گفتگو با خبرنگار شمانیوز گفت : سختگیری و نظارت وزارت صنعت بر خودروسازان باعث افشای برخی تخلفات شده است

 

وی افزود : در سالهای ۱۳۹۵ تااوایل سال ۱۳۹۷  متاسفانه نظارت بر بخش خودرو کشور به درستی انجام نشد و مدیران ارشد این خودرو سازها بدون توجه به خواست مشتریان هر سیاستی که منافع آنها را تامین می کرد،اجرایی می کردند که خوشبختانه سیاستهای جدید در زمینه برخورد با فساد ازسوی رییس محترم قوه قضاییه و همچنین سیاستهای سختگیرانه وزارت صمت جواب داده و هر روز بخشی از فساد در این بخش مهم صنعتی خود را نشان می دهد.

 

این کارشناس خودرو تصریح کرد:قطعا این برخوردها باعث اعتماد و اطمینان افکار عمومی در خصوص مبارزه با فساد شده است.

 

وی در مورد زمان وقوع تخلفات گفت : پرونده هایی که در حال حاضر بررسی و منجر به بازداشت شده است مربوط به مدیران اسبق شرکت سایپا  بوده است .

 

وی در مورد عملکرد وزارت صمت در برخورد با تخلفات گفت: وزیر صمت با انتصاب سلیمانی در سایپا و برکناری یکه زارع رسما سیاست خود را در زمینه مبارزه با فساد در صنعت خودرو نشان داده است.

 

این کارشناس خودرویی در پایان افزود:بیشترین فساد مدیران بازداشتی صنعت خودرو  در سالهای ۹۶ و اوایل ۹۷  بوده است که  در طول چند ماه گذشته وزارت صمت در یک همکاری گسترده و تنگاتنگ با دستگاههای نظارتی  توانسته برخی گلوگاههای فساد در صنعت خودرو را شناسایی و با آن برخورد کند.

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید

  • جاسم

    تحلیل کاملا آبکی بود چون دست وزارت همواره دردست خودروسازان بوده وعلت افشا هم ورود قوه قضاییه بوده

تبلیغات متنی

روی خط رسانه