شمانیوز

معاونین سازمان منطقه آزاد اروند، در نمایشگاه بزرگداشت هفته دولت پاسخگوی عملکرد این سازمان به خبرنگاران شدند.

به گزارش خبرنگار شمانیوز و به نقل از فرینا: در این نشست که با حضور سیدعلی موسوی معاون سرمایه گذاری، موعود شمخانی معاون فنی و امورزیرینایی، علی الیاسی مدیر آموزش و ریاض علی فرحانی مدیر روابط عمومی این سازمان برگزار شد، به بررسی عملکرد این سازمان و پاسخگویی به سوالات خبرنگاران پرداخته شد.

ریاض علی فرحانی با اشاره به نقش اثرگذار رسانه ها از برگزاری جشنواره مطبوعات اروند خبر داد و گفت: تمام معاونین و مدیران مجموعه سازمان منطقه آزاد اروند خبرنگاران را شرکای اجتماعی خود می دانند و هیچ گونه محدودیتی در پاسخگویی به آنها ندارند.

موعود شمخانی نیز از تفاوت اروند با دیگر مناطق آزاد گفت و خاطرنشان کرد: با توجه به نبود زیرساخت ها در شهرهای آبادان و خرمشهر، سازمان منطقه آزاد اروند هزینه های این بخش را برعهده گرفته است.

وی افزود: توسعه زیر ساخت های حمل و نقل، ساخت ترمینال جدید فرودگاه آبادان، راه آهن شلمچه به بندر امام و … از جمله اقدامات معاونت فنی و امورزیربنایی در توسعه زیرساخت های عمرانی بوده است.

سید علی موسوی چشم انداز توسعه منطقه تا سال ۱۴۰۰ را مثبت ارزیابی کرد و تصریح کرد: میزان رشد صادرات در چهار ماه اول سال نسبت به مدت مشابه سال گذشته از رشد بسیار خوبی برخوردار بوده است.

موسوی افزوذ: میزان رشد صادرات در ۴ماه نخست سال جاری مبلغی بالغ بر ۴۵۰میلیون دلار بوده که نشان از رشد ۵۰درصدی دارد.

علی الیاسی اساس توسعه را در رشد و توسعه انسانی عنوان کرد و گفت: سازمان منطقه آزاد اروند یک سازمان تجاری صنعتی است که وظیفه اصلی آن ایجاد ارتباط بین اقتصاد داخلی و جهانی است.

الیاسی افزود: در کنار مقاصد اقتصادی، توسعه انسانی نیز از جمله اهداف این سازمان خصوصا معاونت فرهنگی است که با اهمیت دادن به مباحث آموزش، بهداشت، فرهنگ و هنر توانسته در این زمینه گام های موثری بردارد.

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید


روی خط رسانه