شمانیوز

قیمت طلا، قیمت سکه، قیمت دلار، امروز یکشنبه 98/6/10 + تغییرات

قیمت طلا، قیمت سکه، قیمت دلار، امروز یکشنبه 98/6/10 + تغییرات

 

در حال بروزرسانی...

 

 

 

قیمت روز ارز مسافرتی یکشنبه 10 شهریور // ساعت 13:45

شعب منتخب بانک‌های ملی، تجارت، ملت، سامان و پارسیان که مسئولیت فروش ارز مسافرتی به مردم را به‌عهده دارند، روزانه بعد از دریافت قیمت ارز از سوی بانک مرکزی توزیع ارز به مسافران را آغاز می‌کنند.

قیمت فروش ارز مسافرتی روزانه بعد از ساعت 11 صبح به شعب منتخب اعلام و بعد از آن فروش ارز مسافرتی در بانک‌های عامل آغاز می‌شود. گفتنی است؛ تجربه هفته‌های اخیر نشان داده که فروش ارز مسافرتی در شعب محدود است و این شعب روزانه می‌توانند به تعداد مشخصی از مسافران ارز بفروشند.

شعب منتخب فروشنده ارز مسافرتی در نظام بانکی فروش ارز مسافرتی را طبق روال روزهای قبل، بعد از ساعت 11 آغاز کرده و به مسافران یورو را با قیمت 12 هزار و 840 تومان و 9 ریال می‌فروشند. قیمت ارز مسافرتی نسبت به روز کاری قبل افزایش یافته است.

به گزارش تسنیم، مسافران خارج از کشوری که اسناد و مدارک خواسته‌شده را به شعب بانک‌های عامل ارائه کنند می‌توانند برای کشورهای همسایه و مشترک‌المنافع حداکثر 500 یورو و برای سایر کشورها تا 1000 یورو خریداری کنند.

براساس سیاست بانک مرکزی که از روز 18 شهریورماه سال 97 آغاز شده، ارز پرداختی به مسافران یورو است و دلار به متقاضیان پرداخت نمی‌شود. طبق بخشنامه بانک مرکزی تأمین و پرداخت ارز مسافرتی (به‌صورت اسکناس) از طریق بانک‌های‌ ملی ایران، ملت، سامان، تجارت و پارسیان به‌نرخ بازار بلامانع است.

بر این اساس بانک‌ها مجازند از محل ارزهای خریداری‌‌شده و با تأمین اسکناس از محل منابع خود، نسبت به فروش و پرداخت ارز مسافرتی به‌نرخ بازار در سطح شعب داخل شهر با اخذ مدارک مثبته از قبیل گذرنامه‌ معتبر، بلیط‌ مسافرت هوایی، ویزای کشور مقصد ــ در مورد کشورهایی که نیاز به ویزا دارند ــ اقدام کنند.

همچنین لازم است مدارک مزبور به‌منظور نظارت بازرسان بانک در سوابق نگهداری شود و اخذ تعهد کتبی از متقاضی مبنی بر خرید ارز صرفاً از یک منبع اعم از بانک و یا صرافی مجاز معتبر الزامی است./تسنیم

 

 

قیمت خرید دلار در بانک ها یکشنبه 10 شهریور // ساعت 13:30

بعد از شتاب ریزش قیمت‌ها در بازار ارز و افزایش مراجعه مردم به مراکز خرید و فروش ارز برای فروش ارزهای خانگی، بانک مرکزی از بانک‌ها خواست نسبت به خرید ارزهای مردمی فعال شوند.

بر همین‌ اساس شعب ارزی بانک‌ها هر روز بعد از دریافت نرخ از بانک مرکزی، نسبت به خرید ارز از مردم اقدام می‌کنند. دستور بانک مرکزی به بانک‌ها بعد از آن صادر شد که صرافی‌ها از خرید ارزهای مردمی خودداری و میدان را به دلال‌ها واگذار کرده بودند.

گفتنی است، امروز بانک‌های عامل قیمت دلار را 11 هزار و 119 تومان و 9 ریال، قیمت یورو را 12 هزار و 226 تومان و یک ریال  و قیمت پوند انگلیس را 13هزار و 538 تومان و 4 ریال برای خرید از مردم اعلام کرده‌اند. قیمت دلار، قیمت یورو و قیمت پوند نسبت به روز کاری قبل افزایش یافته است.

** توجه داشته باشید که قیمت‌های درج‌شده در این خبر برای دلار، یورو و پوند، قیمت خرید بانک از مردم است نه فروش!/تسنیم

 

 

 

قیمت طلا و سکه امروز یکشنبه 10 شهریور // ساعت 13:15

همزمان با نوسان قیمت ارز در بازار، قیمت طلا و سکه نیز نسبت به روز قبل، با تغییر همراه شده است ؛ فعالان بازار می گویند حباب قیمت سکه نسبت به روزهای قبل کاهش چشم گیر داشته و به 40 هزار تومان رسیده است؛ ضمن آنکه تقاضا برای خرید طلا و سکه نیز کم شده است.

به گزارش تسنیم، امروز در بازار آزاد قیمت سکه تمام‌بهار آزادی طرح جدید 4 میلیون و  124 هزار تومان و سکه بهار آزادی طرح قدیم 4 میلیون و 54 هزار تومان معامله می‌شود.

در بازار آزاد هر قطعه نیم‌سکه بهار آزادی 2میلیون و 108 هزار تومان، قیمت ربع‌سکه یک‌میلیون و 299 هزار تومان و هر قطعه سکه گرمی 930 هزار تومان فروخته می‌شود.

قیمت طلای 18عیار هم 413 هزار تومان ارزش‌گذاری شده است. ضمن آنکه هر اونس طلا در بازارهای جهانی با قیمت 1520.5 دلار معامله می‌شود./تسنیم

نوع

قیمت لحظه

قیمت سکه بهارآزادی طرح جدید

4 میلیون و 124 هزار تومان

قیمت سکه بهارآزادی طرح قدیم

4 میلیون و 54 هزار تومان

قیمت نیم سکه بهارآزادی

2 میلیون و 108 هزار تومان

قیمت ربع سکه بهارآزادی

یک میلیون و 299 هزار تومان

قیمت سکه گرمی

930 هزار تومان

قیمت هرگرم طلای 18 عیار

413 هزار  تومان

قیمت هر گرم طلای 24 عیار

550 هزار و 700 تومان

قیمت هر مثقال طلا

یک میلیون و 787 هزار تومان

قیمت هر اونس طلای جهانی

1520.5 دلار

 

 

 

قیمت دلار و یورو در صرافی ملی امروز یکشنبه 10 شهریور // ساعت 11:15

صرافی‌های بانک‌ها امروز ‌یکشنبه قیمت دلار را برای فروش به مردم 11هزار و 450 تومان اعلام کرده‌اند. این صرافی‌ها دلار را از مردم با قیمت 11هزار و 350 تومان خریداری می‌کنند.

بر همین‌ اساس طی روز جاری قیمت فروش یورو در صرافی‌های بانک‌ها 12 هزار و 600 تومان اعلام شده است؛ قیمت خرید یورو نیز در این صرافی‌ها 12 هزار و 500 تومان است.

 5 صرافی بانکی در خیابان فردوسی با داشتن کارت ملی، کارت شتاب و شماره همراه به نام متقاضی از ساعت 10 تا 15 تا 2000 دلار آمریکا به متقاضیان واجد شرایط عرضه می‌کنند.

این صرافی‌ها در طول روز متناسب با نوسان قیمتی در بازار آزاد، خرید و فروش دلار و یورو را با قیمت‌های مختلفی انجام می‌دهند./تسنیم

 

 

مرور بازار در روز گذشته ( شنبه 10 شهریور )

قیمت هر اونس طلا در پایان معاملات روز جمعه با ۰.۴۷ درصد کاهش به ۱۵۲۰ دلار و ۳۸ سنت رسید.

به دنبال ترمیم نسبی شاخص ها در بازار بورس و تقویت سود اوراق خزانه داری آمریکا قیمت طلا روز جمعه کاهش داشت، اما به دلیل نگرانی ها از رکود اقتصاد جهانی و مشخص نبودن سرنوشت جنگ تجاری، چهارمین افزایش ماهانه متوالی را پشت سر گذاشت.

بر اساس این گزارش، قیمت هر اونس طلا در پایان معاملات روز جمعه با 0.47 درصد کاهش به 1520 دلار و 38 سنت رسید. قیمت فلز زرد در ماه جاری میلادی 7.4 درصد رشد داشته است. قیمت طلا در بازار آمریکا نیز دیروز 0.49 درصد افت داشت و به 1529 دلار و 40 سنت رسید.

سوکی کوپر، تحلیلگر بازار طلا در بانک استاندارد چارترد گفت، بازار در انتظار خبرهایی در مورد جنگ تجاری است.

وی افزود: «در حال حاضر بازار طلا روی تاثیرات کاهش رشد اقتصاد و اینکه آیا بانک های مرکزی جهان سیاست پولی انبساطی تری را اتخاذ خواهند کرد متمرکز شده است.»

وزارت امور خارجه چین دیروز اعلا کرد، هیئت های مذاکره کننده چینی و آمریکایی به رایزنی های خود ادامه می دهند. روز قبل از آن طرفین در مورد برگزاری دور بعدی مذاکرات در ماه سپتامبر که قرار است به صورت حضوری انجام گیرد صحبت کرده بودند.

مشاهده نشانه های مثبت از مذاکرات تجاری موجب شد تا شاخص ها در بازارهای بورس جهان رشد کند و به بالاترین رقم های یک هفته اخیر برسد. همین مسئله سبب افت قیمت طلا شد.

جفری هالی، تحلیلگر موسسه اوآندا در یادداشتی نوشت: «قیمت طلا به شدت نسبت به هرگونه کاهش تنش تجاری حساس است زیرا بخش عمده ای از افزایش قیمت های اخیر ناشی از تنش های تجاری بین آمریکا و چین بوده است.»

در پی افزایش تنش های تجاری بین دو غول بزرگ اقتصاد جهان و افزایش نگرانی ها از کاهش رشد اقتصادی قیمت فلز زرد در ماه اوت بیش از 100 دلار افزایش داشته است.

 

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید

تبلیغات متنی

روی خط رسانه