شمانیوز

در ادامه سلسله نشست های طراحی مدل خدمات مشارکتی

عضو هیئت مدیره شرکت ملی پست گفت: اجرای طرح ستاپ (سکوی تجارت الکترونیک پست) معادل 10 درصد تولید ناخالص داخلی می تواند رونق اقتصادی به همراه داشته باشد.

به گزارش شمانیوز به نقل از روابط عمومی شرکت ملی پست، محمدرضا قادری در نشستی که  با حضور بهزاد اقبال خواه دیگر عضو هیئت مدیره و نمایندگان شرکت های بخش خصوصی که به دنبال اعلام فراخوان عمومی "نظارت بر قبول، حمل و رهسپاری و توزیع کلیه مرسولات خرید و فروش اینترنتی و همچنین مدیریت وجوه حاصله در سطح داخلی و بین‌المللی (درگاه)" شرکت کرده بودند، برگزار شد، افزود: هدف ستاپ این است که با همکاری کسب و کارهای خلاقانه، بستری را فراهم کند تا مشاغل و کسب و کارهای سنتی دیجیتال و به روز شوند.  

 

وی به قدمت 104 ساله پست اشاره و تصریح کرد: در مقاطع مختلف تاریخی، پست تلاش کرده ماموریت خود را متناسب با شرایط روز جامعه مورد بازنگری قرار دهد، در شرایط فعلی که فناوری اطلاعات بر تمامی ابعاد زندگی سایه افکنده، پست با اجرای طرح تحول دیجیتال، ماموریت جدید خود را متناسب با این فضا تعریف کرده است.

 

او با تاکید بر اینکه در گذشته، پست بیشتر به دنبال به دست آوردن بخشی از بازار بود، افزود: در ماموریت جدید به منظور چالاک تر شدن و بهبود کیفیت خدمات، حضور در بازار،  بازاریابی و تامین نیاز مشتریان را به بخش خصوصی سپرده است و خود به مدیریت و فراهم آوردن شرایط مناسب کسب و کارها می پردازد.

 

عضو هیئت مدیره اظهار داشت: در قالب طرح تحول دیجیتال، 10 سرویس اصلی پست به 98 سرویس جزئی تر تبدیل شده است که این سرویس ها با فراخواندن بخش های خصوصی، به صورت مشارکتی ارایه خواهد شد.

 

قادری در خصوص نحوه مشارکت و طراحی مدل کسب و کار نیز گفت: با توجه به اینکه مدل ارتباط و تعامل هر کسب و کاری با مشتریانش متفاوت است بنابراین، همکاری پست نیز با شرکت های مختلف به شیوه های متنوع خواهد بود .

 

او نظارت بیشتر بر اجرای فرایندها، بهبود کیفیت و سرعت حمل و جابجایی و توزیع کالاها و بسته ها و همچنین رعایت قوانین و مقررات در نوع کالاها و خدمات ارسالی از سوی پست را مورد تاکید قرار داد.

 

عضو هیئت مدیره، لازمه به موفقیت رسیدن این مشارکت را انحصاری نبودن سرویس ها، رعایت انصاف و حقوق معنوی شرکا و ممانعت از ایجاد ممنوعیت کار شرکت های مختلف برای یکدیگر عنوان کرد.

 

در ادامه این نشست، نمایندگان بخش های خصوصی شرکت کننده در فراخوان، به طرح دیدگاه ها و نقطه نظرات خود در خصوص مباحث فنی و رسیدن به مدل مشارکت، پرداختند.

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied