شمانیوز

مدیرعامل بانک قرض الحسنه مهر ایران گفت: باید فرهنگ سازی مناسبی در امر قرض الحسنه صورت بگیرد و مردم برای پرداخت و دریافت قرض الحسنه ترغیب شوند.

به گزارش شمانیوز به نقل از خبرنگار ایسنا، مرتضی اکبری بیان داشت: تبلیغ مناسبی در امر قرض الحسنه انجام نشده است؛ مردم با شرایط موجود اعتماد مناسبی به بانک‌ها ندارند؛ ولی باید امر قرض الحسنه در بانک‌ها معرفی شود تا مردم بتوانند استفاده کنند.

 

وی اضافه کرد: باید فرهنگ سازی مناسبی در امر قرض الحسنه صورت بگیرد و مردم برای پرداخت و دریافت قرض الحسنه ترغیب شوند؛ تمام اقدامات در بانک قرض الحسنه مهر ایران بر اساس قرض الحسنه است و تنها همین یک نوع خدمت ارائه می‌شود و این بانک به دنبال بنگاه داری نیست، خدمات در بانک قرض الحسنه مهر ایران متفاوت است و باید این بانک به عنوان ابزار ارائه قرض الحسنه معرفی شود.

 

مدیرعامل بانک قرض الحسنه مهر ایران بیان کرد: در حال حاضر بانک قرض الحسنه مهر ایران ۷میلیون مشتری دارد که از این تعداد حدود ۵میلیون و ۳۰۰هزار نفر تاکنون از وام‌های این بانک بهره منده شده‌اند؛ بر همین اساس در سال گذشته بیش از ۱میلیون و ۲۰۰هزار فقره وام با اعتباری بالغ بر ۱۳هزار میلیارد تومان به مردم پرداخت شد.

 

وی افزود: در سال جاری نیز رویه اعطا وام قرض الحسنه ادامه خواهد داشت و با توجه به منابع، پیش بینی می‌شود که بین ۱میلیون و ۵۰۰هزار تا ۱میلیون و ۸۰۰هزار فقره وام با مبلغ متوسط ۱۰تا ۱۲میلیون تومان اعطا شود؛ همچنین کامزد دریافتی نیز با توجه به شرایط متقاضی و مبلغ وام بین صفر تا ۴درصد خواهد بود و مدت بازپرداخت نیز بین ۶ماه تا ۶۰ماه است.

 

اکبری عنوان کرد: طبق برنامه ریزی‌ها در تلاش هستیم تا وام‌ها بیشتر بابت اشتغال‌های خانگی پرداخت شود، زیرا صاحبان مشاغل خانگی قادر به پرداخت سودهای ۱۸تا ۲۰درصد نیستند و وام قرض الحسنه بهترین گزینه برای آن‌ها است و بر همین اساس با کمیته امداد امام خمینی (ره) و بنیاد برکت جهت ایجاد اشتغال برای زنان سرپرست خانوار و اعطای وام قرض الحسنه به آن‌ها قراردادهایی امضا شده است.

 

وی ادامه داد: بانک قرض الحسنه مهر ایران، اولین و بزرگترین بانک قرض الحسنه کشور است و بر همین اساس نیاز است که این بانک به عنوان ابزاری برای ارائه وام قرض الحسنه به مردم معرفی شود و در این راستا حوزه‌های علمیه جهت معرفی امر حسنه قرض الحسنه، نقش بسیار مهمی دارند.

 

مدیرعامل بانک قرض الحسنه مهر ایران اظهار کرد: تمامی منابع بانک قرض الحسنه مهر ایران صرف اعطای وام قرض الحسنه می‌شود و حساب مالی بانک کاملا شفاف در اختیار مردم قرار گرفته است؛ در حال حاضر ۲۱هزار میلیارد تومان منابع قرض الحسنه بانک مهر ایران است که از این مبلغ ۲۰هزار میلیارد تومان وام قرض الحسنه اعطا شده است.

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید

آنچه دیگران میخوانند :
    
    روی خط رسانه