شمانیوز
شما نیوز

احتکار شکر

احتکار 23 تن شکر دولتی در یک انبار

معاون نظارت و بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت (صمت) استان تهران از کشف بیش از ۲۳ تن شکر، از محل سهمیه دولتی، احتکار شده در جنوب تهران خبر داد و گفت که در چهار ماهه نخست سال جاری بیشترین کشفیات از انبارهای جنوب تهران شامل مواد پتروشیمی، سم، روغن نباتی، نوشیدنی‌ها، لاستیک سبک و سنگین، شکر و چای بوده است.

سعید محمدی پور گفت: بازرسان این سازمان طی روز گذشته از یک انبار در جنوب تهران بالغ بر ۲۳ هزار و ۶۴۰ کیلوگرم احتکار شکر بسته بندی کشف کرده اند. شکرهای کشف شده از محل سهمیه دولتی برای عرضه در فروشگاه های زنجیره ای با قیمت مصوب بوده است.

به گفته وی براساس برگه گزارش های بازرسی تنظیمی، ارزش ریالی کشفیات بالغ بر ۲۰۰ میلیون تومان و نوع تخلف احتکار و عرضه خارج از شبکه بوده که مراتب پس از طی مراحل قانونی به مراجع قضایی ارسال شده است.

معاون بازرسی سازمان در ادامه از انجام ۶۳۳ بازرسی از انبارها و سردخانه های جنوب استان در چهار ماهه اول سال جاری خبر داد و گفت: این بازرسی ها منجر به کشف ۴۷ فقره تخلف شده که بیشترین کشفیات شامل مواد پتروشیمی، سم، روغن نباتی، نوشیدنی ها، لاستیک سبک و سنگین، شکر و چای بوده است.

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied