شمانیوز
شما نیوز

سهام عدالت را می‌توان وثیقه گذاشت؟

کارشناس حقوقی بازار سرمایه در پاسخ به امکان وثیقه گذاشتن سهام عدالت گفت: به طور کلی سهام یکی از دارایی‌های اشخاص است که یکی از نقدشونده‌ترین اموال قابل وثیقه‌گذاری محسوب می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری خبر آزاد: مرتضی شهیدی کارشناس حقوقی بازار سرمایه در پاسخ به این پرسش که آیا می‌توان سهام عدالت و یا به طور کل سهام را وثیقه گذاشت؟ اظهار کرد: به طور کلی سهام یکی از دارایی‌های اشخاص و اتفاقا یکی از نقدشونده‌ترین اموال محسوب می‌شود.

شهیدی تصریح کرد: در اخذ وثیقه برای دریافت تسهیلات توسط بانک‌ها و یا هر جایی که نیاز به وثیقه باشد به طور مثال در زندان‌ها و بازداشتگاه‌ها بهترین و نقدشونده‌ترین دارایی سهام است، چرا که به محض اینکه اشخاص از پرداخت دین شان نکول (عدم قبول یا رد) کنند، آن نهاد می‌تواند از طریق سپرده گذاری مرکزی و وکالتی که دارد سهم در وثیقه را به فروش برساند و طلب خود را وصول کند.

او در ادامه گفت: بر خلاف روند طولانی ملک که باید برای آن مزایده برگزار و قیمت گذاری کارشناسی شود، اما سهام عدالت این اشکالات را ندارد. اصلا یکی از شروط و مواردی که وثیقه مورد قبول واقع می‌شود، سهل البیع بودن یا همان راحت قابل فروش بودن وثیقه است.

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied