شمانیوز
شما نیوز

قیمت خودرو امروز

قیمت خودرو خارجی امروز 1 شهریور | جدول قیمت خودرو

آخرین لیست قیمت خودرو خارجی در بازار امروز سه شنبه 1 شهریور را در جدول زیر مشاهده می کنید.

به گزارش شمانیوز، قیمت خودرو صفر هم برای خریداران و هم فروشندگان از اهمیت ویژه ای برخوردار است. آخرین لیست قیمت خودرو خارجی در بازار امروز سه شنبه 1 شهریور را در جدول زیر مشاهده می کنید. قیمت خودرو در بازار آزاد نسبت به آخرین معاملات هفته گذشته با ثبات نسبی همراه است. 

قیمت خودرو

چرا قیمت بازار خودرو مهم است؟

قیمت خودرو صفر هم برای خریداران و هم فروشندگان از اهمیت ویژه ای برخوردار است. چه برای مشتریان خودروی صفر و چه برای خریداران و فروشندگان خودروی کارکرده.

قیمت جدید و به روز خودرو می تواند در تعیین قیمت خرید و فروش بسیار مهم باشد. در واقع قیمت خودروی صفر در بازار نقش رهبری را بازی می کند و بر اساس آن ماشین های کارکرده تعیین قیمت می شوند. مخصوصا در زمینه قیمت خودرو خارجی این امر از اهمیت بالایی برخوردار است زیرا قیمت خودروهای داخلی امروز علاوه بر قیمت خودرو بازار به لیست قیمت روز خودرو کارخانه هم بستگی دارد.

اما در زمینه خودرو خارجی باید از قیمت روز خودرو وارداتی اطلاع داشته باشیم. در شرایطی که واردات ممنوع است و نمایندگی های رسمی مانند گذشته فعالیت نمی کنند، تنها ملاک، قیمت خودرو در بازار است(قیمت روز خودرو).

بنابراین اطلاع از قیمت لحظه ای و بروز خودرو خودرو بسیار مهم است. در جداول بالا قیمت خودرو برای مهمترین خودروهای وارداتی و داخلی ارائه شدند.قیمت خودرو در سال های اخیر با توجه به رویدادهای مختلف روند صعودی داشته است.

از حوادث دی ماه ۹۶ تا وقایع پس از سهمیه بندی بنزین در آبان ۹۸؛ همگی موجب افزایش شدید قیمت خودرو در بازار ایران شدند.در کنار این عوامل بیرونی، یک دلیل عمده برای این افزایش قیمت نیز وجود دارد؛ عرضه نامتوازن خودرو از سوی تولیدکنندگان.عرضه ای که به مراتب پایین تر از سطح تقاضای موجود در بازار بوده است.

برسی بازار خودروهای داخلی

بررسی قیمت خودروهای پراید در چند روز اخیر از افزایش قیمت یک میلیون تومانی خودرو پراید ۱۱۱ در ۲۴ ساعت گذشته حکایت دارد؛ این خودرو در حال حاضر ۱۵۳ میلیون تومان قیمت خورده است. خودرو پراید ۱۳۱ نیز در ۲۴ ساعت گذشته از افزایش قیمت ها در امان نمانده است و این خودرو با افزایش قیمت یک میلیون تومانی در این مدت در حال حاضر ۱۳۹ میلیون تومان قیمت خورده است و خودرو پراید ۱۳۲ نیز در ۲۴ ساعت گذشته یک میلیون تومان گران شده است و در حال حاضر ۱۳۴ میلیون تومان قیمت خورده است.

پراید ۱۵۱ مدل ۱۳۹۹ در ۲۴ ساعت گذشته یک میلیون تومان گران شده است و در حال حاضر ۱۵۰ میلیون تومان قیمت خورده است و مدل ۱۴۰۰ این خودرو نیز در این مدت یک میلیون تومان گران شده است و در حال حاضر ۱۵۶ میلیون تومان قیمت خورده است.

در بین خودروهای گروه پژو نیز ۲۰۶ تیپ ۲ مدل ۱۳۹۹ از ۲۳۵ میلیون تومان در روز گذشته و با افزایش قیمت ۲ میلیون تومانی امروز ۲۳۷ میلیون تومان قیمت خورده است و مدل ۱۴۰۰ این خودرو نیز در ۲۴ ساعت گذشته ۲ میلیون تومان گران شده است و در حال حاضر ۲۵۲ میلیون تومان قیمت خورده است.

خودروهای دنا نیز در این مدت افزایش قیمت ها را شاهد بودند؛ دنا معمولی مدل ۱۴۰۰ از ۳۲۰ میلیون تومان در روز گذشته و با افزایش قیمت ۷ میلیون تومانی امروز ۳۲۷ میلیونتومان قیمت خورده است و دنا دنده ای توربو پلاس نیز در ۲۴ ساعت گذشته ۲ میلیون تومان گران شده است و در حال حاضر ۴۳۲ میلیون تومان قیمت خورده است.

 
آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied