شمانیوز
شما نیوز

قیمت دلار امروز

قیمت دلار امروز 5 شهریور | جدول قیمت دلار

قیمت دلار و یورو و پوند را در تاریخ جمعه 5 شهریورماه را در ادامه مشاهده می کنید.

به گزارش شمانیوز، قیمت دلار در چند روز گذشته ثبات قیمت داشته است. قیمت دلار همیشه برای مردم به خصوص کسانی که با دلار معاملات کاری خود را انجام می دهند. قیمت دلار امروز به مبلغ 27 هزار و 806 تومان رسید. قیمت دلار و یورو و پوند را در تاریخ جمعه 5 شهریورماه را در ادامه مشاهده می کنید.

در صرافی های مجاز ارز آزاد امروز هر دلار آمریکا به مبلغ ۲۷ هزار و ۸۹۹ تومان، هر اسکناس یورو به قیمت ۳۲ هزار و ۱۱۱ تومان و هر پوند انگلیس به مبلغ ۳۸ هزار و ۵۶۹ تومان خرید و فروش شد.(جمعه پنجم شهریور هزار و چهارصد)

همچنین در صرافی های ارز آزاد امروز هر لیر ترکیه به مبلغ ۳ هزار و ۳۴۰ تومان، هر درهم امارات به مبلغ ۷ هزار و ۵۹۷ تومان، هر یوان چین به مبلغ ۴ هزار و ۳۲۵ تومان، هر دلار کانادا به قیمت ۲۲ هزار و ۲۳۰ تومان، هر ریال قطر به مبلغ ۷ هزار و ۷۹۰ تومان، هر دینار عراق به مبلغ ۲۰ تومان و هر دلار استرالیا به قیمت ۲۰ هزار و ۴۷۰ تومان خرید و فروش شد.(جمعه پنج شهریور هزارو چهارصد)

قیمت دلار

آیا دلار بازهم گران می‌شود؟

در این گزارش آمده است: در چهارمین روز هفته، دلار توانست برای دقایقی خود را به بالای مرز حساس ۲۷ هزار و ۸۰۰ تومان برساند، ولی در اواخر روز میزان فروش‌های ارزی زیاد شد و اسکناس آمریکایی در محدوده ۲۷ هزار و ۶۵۰ تومان آرام گرفت. این قیمت ۵۰ تومان بیشتر از روز دوشنبه بود و انتظار برخی از معامله‌گران را برای ادامه روند افزایشی بالا برد.

با این حال، برخی از معامله‌گران فنی تصور می‌کنند که دلار به قله قیمتی کوتاه مدت خود رسیده است و در روزهای بعد، سطح فروش‌ها در بازار بیشتر خواهد شد. این گروه عدم توان حفظ دلار بالای مقاومت ۲۷ هزار و ۷۰۰ تومان را عاملی دانستند که خبر از احتمال افت قیمت‌ها و خروج خریداران بزرگ از بازار می‌دهد.

در این میان برخی معامله‌گران اعتقاد دارند که ۴ عامل و تکانه زمینه‌ساز رشد قیمت دلار در روزهای قبل شدند و برخی از آنها همچنان بر بازار اثر دارند. به عنوان مثال، مشخص نبودن آینده برجام و لغو مذاکرات هسته‌ای یکی از مهم‌ترین عواملی بود که در روزهای قبل زمینه‌ساز افزایش خریدهای احتیاطی در بازار شد. همچنان درباره آینده مذاکرات خبر مشخصی به بازار نرسیده است و این عامل می‌تواند به عنوان متغیر افزایشی جهت‌دهنده به قیمت دلار باشد.

 در مقابل، ‌تاثیر یکی از تکانه‌های مهم بر بازار ارز در روز گذشته کاهش یافته بود. در حالی که از هفته گذشته نا‌امنی‌های افغانستان بسیار مورد توجه معامله‌گران قرار گرفته بود، دیروز این متغیر چندان مورد توجه بازیگران ارزی نبود. به نظر می‌رسد آغاز دوباره تجارت ایران و افغانستان عاملی بود که تا حدی انتظارات صعودی معامله‌گران داخلی را کاهش داد.

یک متغیر دیگر نیز در هفته‌های اخیر بر افزایش قیمت دلار و سایر بازارها اثر گذاشته است و آن، وضعیت متغیرهای پولی و افزایش آنهاست. به نظر می‌رسد تا زمانی که سیر رشد تند نقدینگی وجود دارد، ایجاد مدیریت باثبات در بازار ارز دشوار باشد. بازار هنوز از دولت جدید سیگنال خاصی را دریافت نکرده است که چگونه قصد دارد کسری بودجه خود را بدون قرض گرفتن از بانک مرکزی مرتفع کند. تکانه چهارمی ‌که در روزهای اخیر زمینه‌ساز افزایش قیمت دلار شد، خروج از تعطیلات کرونایی بود. بسیاری از افراد که در دوران تعطیلات نیاز به ارز داشتند، پس از پایان این تعطیلات، از روز یکشنبه وارد بازار شدند و افزایش حجم تقاضای آنها نیز موجب شد قیمت دلار در مسیر افزایشی قرار بگیرد.

قیمت دلار امروز 4 شهریور

 قیمت دلار در چند روز گذشته ثبات قیمت داشته است. قیمت دلار همیشه برای مردم به خصوص کسانی که با دلار معاملات کاری خود را انجام می دهند. قیمت دلار امروز به مبلغ 27 هزار و 806 تومان رسید. 

 

قیمت دلار

در صرافی های مجاز ارز آزاد امروز هر دلار آمریکا به مبلغ ۲۷ هزار و ۸۰۶ تومان، هر اسکناس یورو به قیمت ۳۲ هزار و ۲۰ تومان و هر پوند انگلیس به مبلغ ۳۸ هزار و ۴۱۵ تومان خرید و فروش شد.(پنجشنبه چهارم شهریور هزار و چهارصد)

همچنین در صرافی های ارز آزاد امروز هر لیر ترکیه به مبلغ ۳ هزار و ۳۱۰ تومان، هر درهم امارات به مبلغ ۷ هزار و ۵۷۰ تومان، هر یوان چین به مبلغ ۴ هزار و ۳۰۵ تومان، هر دلار کانادا به قیمت ۲۲ هزار و ۱۶۰ تومان، هر ریال قطر به مبلغ ۷ هزار و ۷۶۰ تومان، هر دینار عراق به مبلغ ۲۰ تومان و هر دلار استرالیا به قیمت ۲۰ هزار و ۳۹۰ تومان خرید و فروش شد.(پنجشنبه چهار شهریور هزارو چهارصد)

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied