شمانیوز
شما نیوز

رمز ارزها

تحلیل کنید و از معامله رمز ارزها سود ببرید؟!

بایستی گفت که بازار رمزارز ها مثل بسیاری از بازارهای دیگر، دارای فراز و نشیب هایی می باشد. بنابراین، افرادی می توانند به سرمایه گذاری های موفق تری برسند که آنالیز خوبی از نوسانات قیمتی بازار داشته باشند.

بایستی گفت که بازار رمزارز ها مثل بسیاری از بازارهای دیگر، دارای فراز و نشیب هایی می باشد. بنابراین، افرادی می توانند به سرمایه گذاری های موفق تری برسند که آنالیز خوبی از نوسانات قیمتی بازار داشته باشند. تجزیه و تحلیل های بازار ارز دیجیتال، به روش های مختلفی انجام می شوند که در این مطلب، به خلاصه‌ای از آنها می پردازیم. همچنین، مجموعه معتبری را معرفی کرده ایم که می توانید با استفاده از امکانات آن، به دانش بهتری در این زمینه دست یابید.

رمز ارزها

 

ویژگی های تحلیل تکنیکال و تحلیل فاندامنتال

تحلیل تکنیکال چیست؟

تجزیه و تحلیل تکنیکال (فنی)، یکی از رایج ترین شیوه های آنالیز در معاملات ارز دیجیتال می باشد. واضح است که بازارهای مختلف در سراسر دنیا، دارای یکسری داده ها و اطلاعاتی هستند که تغییرات صعودی و نزولی قیمت را در دوره های مختلف نشان می دهند. بازار رمز ارز های دیجیتال هم این گونه هستند. در واقع، تحلیلگران تکنیکال با استفاده از ابزارهای مختلف به بررسی این سوابق پرداخته و آنالیز فنی را انجام می دهند. آنها بر این باور هستند که می توان با بررسی گذشته بازار، رفتار آینده آن را پیش بینی کرد و با تصمیم گیری به موقع، سود برد. فرضیه اساسی آنها این است که تمامی اطلاعات لازم برای آنالیز بازار، در نمودار آن وجود دارد. به طور کلی، تکنیک های متنوعی برای انجام تجزیه و تحلیل فنی مورد استفاده قرار می گیرند که در دو گروه عمده تقسیم بندی می شوند:

1_ الگوهای نموداری 2_ شاخص های آماری.

تحلیل فاندامنتال چیست؟

یکی دیگر از روش های معروف برای آنالیز بازار می باشد که در تحلیل ارز دیجیتال ها نیز مورد استفاده قرار می گیرد. در واقع، با استفاده از تحلیل فاندامنتال (بنیادی)، ارزش ذاتی دارایی و عوامل موثر بر آن، آنالیز می شوند. تحلیلگران بنیادی، بر خلاف تحلیلگران تکنیکال، بخش عمده‌ای از اطلاعات مورد نیاز برای تحلیل را از عوامل خارج از نمودار (مانند: رویدادها و اخبارهای بین المللی) به دست می آورند. تحلیل فاندامنتال به دو روش کلی انجام می شود:

1_ بالا به پایین: از آنالیز کلی بازار شروع شده و در نهایت به دارایی خاصی محدود می شود.

2_ پایین به بالا: بر خلاف مورد قبلی، از یک سهام و دارایی خاص به سمت آنالیز کلی بازار حرکت میکند.

رمز ارزها

 

تحلیل انواع رمز ارزها با مجموعه آرن کریپتو

سودآوری از رمز ارزها

در مجموع، می‌توان گفت که هر کدام از تحلیل های تکنیکال و فاندامنتال، دارای مزایا و محدودیت هایی هستند. از این رو، برای سودآوری بیشتر در معامله های ارز دیجیتال، بهتر است که از هر دو مورد آنها در جایگاه مناسب خودشان استفاده شود. به عنوان مثال: تجزیه و تحلیل به روش فاندامنتال، به زمان بیشتری نیاز دارد. در نتیجه، برای سرمایه گذاریهای بلند مدت مناسبتر به نظر می رسد. از طرف دیگر، با استفاده از تحلیل تکنیکال می توان تصمیمات سریعتری برای سرمایه گذاری های کوتاه مدت، اتخاذ نمود. پیشنهاد ما این است که از مطالب و امکانات مجموعه آرن کریپتو برای کسب اطلاعات بیشتر، استفاده کنید. می توانید بر روی آدرس اینترنتی www.arencrypto.com کلیک نمایید و از تجربیات کارشناسان متعهد این مجموعه بهره مند شوید. در پایان، امیدواریم که با مطالعات بیشتر و ارتقاء سطح دانش خود، از سرمایه‌گذاری بر روی انواع رمز ارزها، لذت ببرید و سود کنید.

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied